News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Cei mai meseriasi. Law enforcement asa cum e necesar de facut cu bizonii si smecherii. ;)

iuli

Dar iti dai seama ca toate "stiristele" care acum urla cum altii incalca legea la asa ceva ar urla ca de ce se comporta asa politia si unde sunt drepturile omului?
Recunosc ca e cam exagerata reactia pentru gustul meu european dar nu pot sa nu remarc strictetea politiei chiar daca fata e o celebritate in SUA  8)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut


iuli

Peste 2.000 de pietoni, sancţionaţi de Brigada Rutieră pentru traversare neregulamentară

Quote
[...]
DGPMB sfătuieşte pietonii să traverseze drumul public prin locurile special amenajate şi semnalizate corespunzător, după coborârea din mijloacele de transport public să nu traverseze prin faţa sau prin spatele acestora, să traverseze drumul public numai la culoarea verde a semaforului electric şi după o temeinică asigurare şi după ce sunt siguri de faptul că şoferii au observat intenţia lor, să aştepte sosirea autobuzului, troleibuzului sau tramvaiului pe trotuar sau pe refugiile special amenajate.

Totodată, pietonii sunt sfătuiţi să nu prelungească timpul de traversare a drumului public, să nu se oprească şi nici să se întoarcă, din drum, pe trecerile pentru pietoni care nu sunt prevăzute cu semafoare.
[...]

sursa
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

sebba

#215
e si asta corect, da, ca prea umbla multi bezmetici ca la ei in gradina, cum era baba aia surprinsa de bogdymol parca pe A1 la arad...
dar am vazut si multe locuri in care era nevoie de pasarele si nu de simple zebre desenate pe carosabil...

si referitor la poza de mai sus... n-ar trebui sa aibe numere cu MAIxxxxx? se privatizeaza politia? :)
???   http://www.jaguar.ro/html/sh/B_11_XFR.html   ???
Sailing away! S/Y Haimana

radu24

#216
Quotesi referitor la poza de mai sus... n-ar trebui sa aibe numere cu MAIxxxxx? se privatizeaza politia?
Nu, pentru ca masina respectiva este cu imprumut. Deci nu e a Ministerului Administrației și Internelor.

sebba

hâc! io nu pricep! cum adica cu imprumut?
pe bani? si cine plateste? turcu?
moca? si in cazul asta... cati bani incaseaza politia romana ca face reclama la masina aia?
hâc! ca nu pricep! poate's io mai batut in cap de la soarele din ultimele zile... :)
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

N-am citit detalii, tind sa cred insa ca este aceeasi poveste ca la Lotus Evora...

Intelegerea: constructorul (in cazul asta Jaguar, tot marca britanica, se pare, deci pe undeva un concurent Lotus) ofera complet gratuit masina Politiei, oferind inclusiv revizii, asistenta, the works. Costul pentru Politie este zero. OK, pun benzina, dar oricum puneau benzina si in orice alta masina. Ce-i iese constructorului? Pai "putina" reclama. Pentru constructor se merita, isi face reclama buna de multe ori la stiri cand Politia fugareste vitezomanii si cu multe alte ocazii.

De exemplu Lotusul a fost star attraction la defilarea de Ziua Romaniei anul trecut...

Masinile din ce inteleg eu nu sunt in proprietatea Politiei, ci sunt inca in proprietatea constructorului pe toata durata contractului, de aici si numele de inmatriculare. :)

bogdymol

^ Raspunsul lui ionut e cel corect. Masinile sunt ale dealerilor, iar politia doar pune benzina in ele si le foloseste. Eu zic ca e win-win situation: dealerul isi face reclama si politia are masina sa prinda vitezomanii.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

nenea_hartia


BoGDaN

#221
 :lol: :lol:dar vaai ce shukari is meltenii aia cu Opelu'.....
ia te uita aici stiluri si tunning-uri cocalarilor din RO

Cielo transformed in BMW


Uploaded with ImageShack.us

nenea_hartia


sebba

LOL!

faruri de beemer, emblema de mertzan, spoilere de nissan si motor de dacie ca face suficient zgomot daca-i scoti toba

unde l-ai gasit?  :excited:
Sailing away! S/Y Haimana

BoGDaN

 :lol: le-am gasit pe google images. hint: tuning cocalari