News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

CinX


Ionut

Sa-ti fie de bine. :lol:
Au mai fost invitati inca trei colegi - Harry, doryan93 si florin74. Harry a acceptat, sper sa accepte si ceilalti doi.

Apropo, verificati-va semnaturile. CinX, vad ca semnatura ta are link incorect, este pus gresit URL-ul cu ghilimele sau ceva.
Trebuie asa:
[url=AICI_VINE_URL_FARA_GHILIMELE_SAU_CEVA]aici vine titlul linkului cum apare pe forum[/url]

E valabil pentru toata lumea, va rog verificati-va semnaturile. :)

CinX

Am corectat.
Am luat-o cu totul de pe SSC, si o iesit chestia aia cu ghilemelele. Formatul nu e chiar acelasi intre cele 2 forumuri.


Ionut


sebba

nice! super nice!

si apropos... ce se mai aude cu legea aia tampita? s-a mai modificat ceva?
Sailing away! S/Y Haimana

bogdymol

^ Au dat inapoi cei de la MT, au scos acea reglementare si urmeaza sa se intalneasca cu membrii asociatiei detinatorilor de drone sa stabileasca impreuna niste reguli in ton cu realitatea.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

pasadia

Apropo de clip: eu sunt mirat de faptul ca principalii creatori de filmari cu dronele nu au ajuns in contact cu alpinistii si muntomanii care cunosc peisajele frumoase. De exemplu inca n-am vazut filmari cu Creasta Pietrei Craiului, perete vestic de acolo, nici cu Custura Saratii sau cu Strunga Dracului...
Daca stau bine sa ma gandesc, nici macar o filmare buna cu peretele caraimanului sau al vaii albe nu am vazut.

hentz

^^
Gand la gand,tocmai am vorbit cu cineva in sensul asta ,in vara aveam de gand sa facem ceva asemanator prin Fagaras, dar se pare ca nu se inghesuie lumea si ii inteleg.Din cate am priceput,eu nefiind cunoscator in ale dronelor,jucariile nu rezista prea bine la vanturile de creasta si curentii turbionari,existand un risc foarte mare de a le pierde.
Daca totusi auziti pe cineva disponibil , sunt interesat.

Ionut

Cred ca ar fi fain daca am gasi niste cluburi de parapantisti pe care sa ii dotam (daca nu au deja) cu action cameras. Sigur ar lua niste cadre faine. Asta daca nu cumva vor interzice astia de la MT parapantistii. :p

Harry

#1645
Quote from: Ionut on February 21, 2014, 02:34:26 PM
Apropo, verificati-va semnaturile. CinX, vad ca semnatura ta are link incorect, este pus gresit URL-ul cu ghilimele sau ceva.
Trebuie asa:
[url=AICI_VINE_URL_FARA_GHILIMELE_SAU_CEVA]aici vine titlul linkului cum apare pe forum[/url]

MULTUMESC SI EU  :drunk: :cheers:

cricric

Quote from: pasadia on February 22, 2014, 11:05:52 AM
Apropo de clip: eu sunt mirat de faptul ca principalii creatori de filmari cu dronele nu au ajuns in contact cu alpinistii si muntomanii care cunosc peisajele frumoase. De exemplu inca n-am vazut filmari cu Creasta Pietrei Craiului, perete vestic de acolo, nici cu Custura Saratii sau cu Strunga Dracului...
Daca stau bine sa ma gandesc, nici macar o filmare buna cu peretele caraimanului sau al vaii albe nu am vazut.

E greu de carat drona prin Custura. Nu cred ca se baga prea multi cu entuziazm. Pana la Strunga se poate ajunge destul de usor de la Balea, mai greu doar la coborarea ultimului varf inainte de Caltun

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Tavi

Nu-mi aduc aminte acum unde sunt izolatorii aceia fonici pe A2 dar faza cu "Ghita - artist de cancan" e dementiala!  :lol:

hentz

#1649
Quote from: cricric on February 23, 2014, 11:33:21 AM
E greu de carat drona prin Custura. Nu cred ca se baga prea multi cu entuziazm. Pana la Strunga se poate ajunge destul de usor de la Balea, mai greu doar la coborarea ultimului varf inainte de Caltun
Pai efectiv nu te apuci sa traversezi custura cu drona la spinare important sa ajungi in caldarea de sub ea , se poate ajunge relativ usor prin Valea Topologului.
Cineva mi-a propus sa incercam cu un zmeu,el a incercat ceva asemanator dar in conditii de ses,nu prea ai mobilitate la camera si alte dezavantaje,in fine nici cu zmeele nu ma stiu,dar trebuie sa ma grabesc ca baga astia si zmeul cu autorizatie de la Autoritatea Aeronautica.
P.S.Astept prouneri cu balonul :D