News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

GIV

#14190
@Radu_A s-a postat pe a0 un link catre youtube

Quote from: Sergiu25 on July 24, 2024, 01:24:42 PM

@Ionut  acum ma uit la emisiune pe youtube. mai vad cateva secvente, ii mai las un comentariu lui nea Scrio cum e cu blocarea  :lol:  mai dau inainte..

a enuntat nea Scrio toate demersurile facute de autoritati ca lotul aktor sa fie gata anul asta. aplicare penalitati, mers cel putin saptamanal pe santier.. (in mod neanuntat)  si a omis ca a facut o postare [pe facebook in limba greaca  :lol:

reed

#14191
:lol: ce chestie,chiar citind topicul dau pe strada de un EV9 , văd că sunt și în Europa deja

Văd că e altceva in poza lui Kitsune ,oops
(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

dumbravaandrei

Au fost câteva zeci vândute și la noi.

dumbravaandrei

Aia că nu se vede din avion câte straturi de asfalt sunt așternute (mai ales de la Bacău la Pașcani), trebuie decupată și pusă la inepții, cu ramă roșie..

GIV

@dumbravaandrei  :rofl:  :lol:  :lol:

baaa (nu tu andrei)  ce mi-a scapat sa pun aici...  dar ma uitam pe youtube si mai eram atent la unele comentarii de pe facebook de la nea Scrio

GIV

pe exprimarea lui Scrio, si solutia bituminoasa poate fi considerata strat de asfalt din avion, tot neagra e, dar nu iti dai seama din avion daca e strat de asfalt sau nu :lol:  :lol:

ovicor

Ionut, si eu m-am uitat, in direct. Si am ajuns sa constat ca nesimtirea nu are limite la MT/CNAIR. Eram prea plin de greata pentru a mai face comentarii! Greu de rezistat ispitei de-a-i spune ca ne ia pe toti de prosti, "ma mir si admir" ca ai reusit!

MihaiD

Quote from: horatiu.cosma on July 25, 2024, 02:25:51 PMne-am bătut cu mafia balastului care șantaja constructorul turc

Bănuiesc că ați făcut plângeri, sesizări către organele competente cu privire la fapte penale de gravitatea asta. Mi-a scăpat informația, ce soluții s-au dat în dosarele respective?

TibiV

Ti se pare ca MT este DNA?!...

Sa depuna plangere ca proprietarii de balastiere nu vor sa livreze decat peste un anumit pret? Ghinion, (cica) avem o economie de piata... Probleme de genul asta tin de Consiliul Concurentei (cartelul balastierilor...) sau de DNA (insa doar daca cer spaga... dar ei nu cereau spaga, cereau doar preturi astronomice - in mod LEGAL!).

Terminati cu "parerologia" pe subiecte pe care nu le stapaniti...

Iar faptul ca exista un "cartel al balastierelor" (multe dintre aceste balastiere fiind ilegale in activitatea lor, si au provocat mari pagube, inclusiv prabusiri de poduri...) este cu adevarat o mare problema, dar tine de cu totul alte institutii - de la Mediu la Apele Romane, trecand pe la ISCTR... Vezi discutiile de la Podul Braila:
QuoteInspectoratul de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier - I.S.C.T.R., este organismul tehnic permanent specializat în subordinea Ministerului Transporturilor si Infrastructurii, asigurând la nivel naţional inspecţia şi controlul respectării reglementărilor naţionale şi internaţionale în domeniul transporturilor rutiere, privind, în principal:
- condiţiile de efectuare a activităţilor de transport rutier, a activităţilor conexe transportului rutier şi a activităţii de pregătire a persoanelor în vederea obţinerii permisului de conducere;
- siguranţa transporturilor rutiere şi protecţia mediului;- - starea tehnică a vehiculelor rutiere;
- masele şi/sau dimensiunile maxime admise pe drumurile publice şi masele totale maxime autorizate;
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi767

Atunci problema e la termenul de mafie folosit cu prea multă larghețe.

StefanCelMare


dumbravaandrei

@TibiV ISCTR nu tine de ministerul transporturilor, cumva?  O:-)

TibiV

Ba da. Scrie clar in "quote"-ul pe care l-am postat...

Quote from: TibiV on July 25, 2024, 04:40:51 PM
QuoteInspectoratul de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier - I.S.C.T.R., este organismul tehnic permanent specializat în subordinea Ministerului Transporturilor si Infrastructurii...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dumbravaandrei

Scuze... n-ai prins substratul intrebarii...

Tocmai, ISCTR-ul ii putea arde pe aia de la balastiera (sau clientii lor cel putin). Si atunci mai vedeam cati mai incarcau de acolo... Poate stii si celebrele dume cu "hai ca pana iesi din balastiera se duc 4t de apa, ca se scutura pe drumurile astea..."