News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


JohannDB

Un alt "mic" citat :: sau cum sa faci un concediu prin tara in timp ce esti la munca  :lol:  glumesc evident
 Hmmmmm; avem o țară frumoasă și nu regret niciodată că m-am născut aici.... !! Dar "prin acest concediu în timpul serviciului", crede-mă că chiar nu ești "happy" la  câte "dezastre de conducători auto" vezi la suta de kilometrii și cu cât traseul este mai lung, tu ca pilot/însoțitor ai mai mult morcovul dispărut în dos, numai  și numai ca s-o scoți la capăt și să salvezi toți șoferii de linie dreaptă (cei mai nenorociți ca abilități/judecată/prevedere/etc), apoi  toți șoferii de duminică (cu toate "tarele" duminicale ale lor), apoi cei mai nenorociți "profesioniști", de zici că abia acum au ieșit de pe bascula /Buceaga (jignesc vechea basculantă) de 3,5 tone cu două axe, cu care căra piese rebut/nisip de la turnătorie la "groapă"...... Și ce să mai spun de pizduieliele luate de la BMW-iști și nu numai ("audiști..., "opeliști"..., etc, care s-au dotat cu stații de radio..... Constați că tâmpenia și prostia ridicată la rang de "status social" al unuia non valoare a ajuns la rang de "respect național" și de supunere în fața lui..... Ciudate vremuri !! Regret că nu sunt pe drum cu un tanc !!

GIV

@JohannDB  evident ca eram ironic cu acel comentariu.. :D

TibiV

O filmare de la @Adisan care ii dreptate lui @JohannDB: [A1] Transport agabaritic in nodul rutier Ilia si pasajul peste CF Gurasada 02.07.2024

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

JohannDB

     "Noroc" că-n "Nodul Ilia" nu s-au trezit să mai pună stâlpi de iluminat, că băieții cu grinzile alea nu mai puteai ieși cu ele pe lateral atât cât le-a trebuit în situația asta.....

kitsune

Un Captur, de la Samsung

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

dumbravaandrei

daca nu ma insel, captur si arkana, sunt proiecte 100% Samsung, in-sourced in Renault. La fel au facut si cu Talisman.

Cipi

Renault e proprietar al Samsung Motors de prin 2000. Au si renuntat la numele Samsung intre timp si acum se numeste Renault Korea. Sa spunem ca cei de la Samsung au "exportat" modele catre Renault e ca si cum ai zice ca modelele Dacia au fost "exportate" catre Renault (Renault Duster anyone?! :D).

Renault e taticul modelelor respective, chiar si al celor cu sigla Samsung.

dumbravaandrei

Din ce stiu, pe SM-5 ("Renault Fluence") si SM-7 ("Renault Latitude"), Renault a furnizat doar motoarele, cutia de viteze si putina customizare soft (strict ce tine de branding). Nici pe departe n-a fost cazul Dacia. Si mai este un caz similar in grup cu Dongfeng si platforma kwiz (din care face parte si Spring). 
Posibil sa nu am toate informatiile la zi.

kitsune

#14184
Să mai punem o poză, de data asta un Hyundai
(GPS)


Noaptea arată nașpa  (GPS)


Și un kia, cu toate că noua siglă e mai mult kи, prea chirilic pentru gustul meu. Nu că formele m-ar da pe spate



Powered by API/PUM imgur uploader
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

TVlad

Pe linga creatiile astea, Pobeda pare opera de arta.

kitsune

Sincer, singurul care mi-a plăcut pe străzi prin Coreea e Ioniq 5, adică EV-ul ăla cu led-uri Matrix pe spate și față. Restul, niște încrucișări nefericite cu nuanțe de Multipla sau SsangYong-ul ăla cocoșat și cu pantalonii in vine de pe vremuri. Am mai văzut și un Santa-Fe de parcă era X5 de acum 15 ani
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Earthchild

Ca și în gastronomie, gusturile asiatice diferă de cele europene.

kitsune

Sunt perfect conștient de asta, dar totuși, unele sunt hidoase de-a dreptul. Nu că Multipla sau celelalte "vestice" din top 10 ugly cars ar fi niste capodopere
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Radu_A

Quote from: Ionut on July 24, 2024, 06:58:47 PMAh, uite cine s-a uitat la Speranța. :)

e pe undeva prin online emisiunea?