News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hermes

#14160
Daca nu as fi urmarit de ani de zile activitatea ong-urilor iesene si nu as fi vazut mai bine, as fi crezut acest "narativ". Dar este o prostie imensa aruncata ori de cineva care nu stie, ori care judeca superficial din spatele tastaturii.
A nu se confunda cu ceilalti cu hai ca se poate, purtatorii de papion ai lui Urtoi, care au facut osanale PSD-ului in campanie. Aviz bagatorilor in seama!

JohannDB

HERMES....... Parcă aici nu se exprimau "PĂRERI POLITICE".... @Ionuț ia măsuri te rog....

dumbravaandrei

@cove_adrian 
- greu cu organizația apolitică reprezentată în 90% din activitățile sale de oameni cu carnet de membru de partid. Comic atunci când se fac întâlniri cu oameni din instituții și nu vă amestecați între partide, de nu știi dacă a fost întâlnire mva-instituții sau ședință internă de partid. Da - știu că orice membru al unui partid politic e liber să facă parte dintr-o cauză civică. Ce e drept, am omis să menționez usr-ul din lista de partide.
- Îmi place cum monitorizați pe șantiere doar ce se lucrează, nu și ce nu se lucrează. Pe A7. Orice poziție luată de MVA omite să menționeze cum este mobilizat antreprenorul în funcție de un grafic de lucrări. Dar zvonistica din șantier cum că mai vin utilaje și oameni aveți grijă să o menționați
- Apropo de ridicări la fileu... chiar în emisiune de la B1, când s-a discutat despre alocările bugetare, ce frumos a justificat Dl. Mătăsaru că banii insuficienți alocați pe A7 sau alte șantiere în execuție au ca posibilă cauză faptul că nu proiectează Consitrans. Sau că nu pot lucra antreprenorii. Si sunt suficiente exemple din intervențiile sale în care a deviat discuția/modul de a pune problema astfel încât să nu dea în colegii de partid.
- Înțeleg rațiunea de negociere și comunicare publică, dar când ajungeți să nu spuneți lucruri esențiale că se supără X sau Y dintr-un partid politic, este tot o ,,ridicare la fileu". N-am zis că nu aveți o contribuție pozitivă în ceea ce înseamnă proiectele de infrastructură din zonă.
Din fericire pentru toți, nu pe mine trebuie să mă convingeți de activitatea voastră!


@hermes spre deosebire de tine care esti la al treilea post pe aici cu un nickname ce nu indică clar spre o persoană, am o istorie pe acest forum. cu date clare si transparente, inclusiv despre cine sunt si ce fac.