News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

danutzu_1069

Acolo este, dar pe StreetVieew nu mai este semnul... (oct.2022)
https://goo.gl/maps/PD1kFqs3hX1Jf6EZ6

dan tm


Cristi N

Acel moment cand 2 camioane vor sa intre in pasajul Unirii si nu sunt lasate de un sofer de duba  O:-)


danutzu_1069

Eu chiar nu înțeleg ce caută alea prin centrul Bucureștiului!!!
Ce caută traficul de tranzit prin centrul orașului???
Chiar nu a fost niciun echipaj de politie pe traseu, de când au intrat???

JohannDB

Ce caută  ?? Intrebare "ușoară".... Se vede ca n-ati auzit de "autorizație de intrare" pentru zona 1/A, 2/B, .... 3/C prin "Bucale" ?? Ce este asa de neobișnuit, mai ales după  ora 22, așa  cum am intrat
 eu, de "n" ori.... Am dus foreză de 80 de tone la "Casa Scânteii" ( :D ) ....
Verificați ora filmării  și zona...

carutasul

@JohannDB Dar apropo de asta, când se dă autorizație nu se stabilește și traseul? Că presupun că se declară și gabaritul și în mod normal de aici ar fi clar că nu au ce căuta prin pasaj.
Oricum apreciez că situația a devenit cunoscută public. Ultima dată când am trecut prin zonă era o mașină de poliție care "păzea" intrarea în pasaj dar probabil stau și ei în timpul programului normal...

danutzu_1069

#13911
Filmarea si "deturnarea" este ceva mai inaintea de intarea in pasaj (la intersectia cu strada Doamnei / Coltei.... ) Masina care.... pazeste intrarea este chiar la intrarea in pasaj...
Sa zicem ca mai era o sansa chiar la intrarea in pasaj, in al 12-lea ceas, sa iasa de pe banda care intra in pasaj...


@JohannDB , intrebarea era retorica... pentru ca in mod sigur nu aveau navigație pentru camioane... ci probabil GMaps sau Waze, care nu știu ce e ala camion/TIR... :)
Stiu si de autorizatiile de zona ptr Bucuresti... si la fel de sigur nu aveau asa ceva...


Separat de discutia de mai suss, oare cum o fi sa te incurci in "intersectia" asta??
Dallas, Texas, 5 nivele.

sursa: imagine FB / Architecture Hub

dan tm

Am citit undeva un articol despre situatii d-astea in AMerica.

Concluzia era simpla: la ei scrie No Trucks iar americnii stiu care masina e truck  si care nu. Pentru ca la ei nu exista 3.5, 7.5 tone, numar de axe, tonaj pe axe si alte chstii ca prin Europa.

Acuma nu stiu daca asa o fi, dar na aici sîntem la peron.

gruiarew

Scuzați-mi ignoranța, dar cum dracu să mergi cu gmaps cu TIR-ul? Chiar atâta de bătut în cap să fii?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

danutzu_1069

Eu am presupus doar, deși nu vad cum altfel ar fi fost...

yetiman

Nu stiu daca e chiar de siguranta circulatiei, asa ca l-am pus aici:

"Cum să nu iubești câinii? Ia uitați, cât de civilizat știe să fie cel din imagine!"

https://fb.watch/iC0OQp9hv9/

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

TVlad

Hehehe, mi s-a intimplat si mie si i-am lasat sa treaca ca pe orice pieton.

rota

bun chatgpt si pt plangeri, sesizari si solicitari pt insititutii publice :))

Powered by API/PUM imgur uploader
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

Harry

#13918
O parte din flotila de elicoptere Chinook de la Camp MK au decolat spre Turcia ducand ajutoare umanitare.

Horațiu 87

Cristian Pistol Condamna cu fermitate recentele cazuri punctuale expuse într-o investigație jurnalistică ce vizează angajați #CNAIR! Toate DRDP-urile de pe facebook au distribuit. Mafia PSD-PNL e in delir