News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 7 Guests are viewing this topic.

bogdymol

Quote from: ciprebbe on June 07, 2012, 10:24:31 AM
Ieri va spuneam ca de la ora 11 se inaugureaza linia de tramvai din Cluj, si va circula si primul tramvai (cel mov din filmulete) facut de polonezi.
Cat credeti ca le-a trebuit "doreilor" de la noi sa-l strice?
..........
va dau un indiciu.......
numaratoarea e in ore :D

:bash:

Quote from: ciprebbe on June 07, 2012, 11:11:51 AM
PRIMA stradă din România care se spală singură!!! inaugurata la Timisoara

http://directproprietar.ro/PRIMA-strad-din-Romnia-care-se-spal-singur

Dupa cum am scris si pe SSC: au auzit ei de o idee buna, dar cand a fost sa o puna in practica... vai si amar. Cautati pe thread-ul Timisoarei de acolo sa vedeti cum ar fi trebuit sa arate si cum arata...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

In sfarsit! Sper sa vedem si F1 in curand. :)

QuoteAu inceput lucrarile la primul circuit profesionist de viteza din Romania, Motor Park, amplasat la 50 km Nord-Est de Bucuresti
"Circuitul va fi amplasat in vecinatatea comunei Adancata, la mai putin de 40 de kilometri de Bucuresti, pe DN Urziceni-Ploiesti. Motor Park Romania va avea 4.100 metri lungime, cu o linie dreapta de 700 metri, o latime de 12 metri si o configuratie ce va permite desfasurarea atat de curse moto cat si auto. Circuitul va asigura toate serviciile necesare unei bune desfasurari a competitiilor sportive, dar si a activitatilor de agrement, si va dispune de centru de presa, centru medical, boxe la standarde de Formula1, restaurant, benzinarie, service si scoala de pilotaj", a anuntat Motor Park Romania.

http://www.youtube.com/v/iOnzw2a-ul8


sursa: 0-100.ro

Are cineva acces prin preajma? Sa facem thread separat?

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

+ parc olimpic la Ploiesti + ...

Ce zi e Duminica?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

 :lies:

Primul circuit de moto este deja in constructie langa Targu Mures. Am vazut la digisport la emisiunea lor de Formula 1 imagini de acolo.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

fuscobal

Ma bucur ca se discuta aici un subiect care ma intereseaza in mod direct si anume cel al perspectivei unor circuite de viteza la noi in tara. Pana acum circuite auto cu perspective bune imi par Adancata si Tarlungeni, Targu-Mures fiind prea inghesuit pentru a fi vreodata omologat pentru curse internationale. Nu cred ca vor reusi sa respecte normele de securitate (spatii de scapare pe viraje) iar majoritatea virajelor imi par de treptele 2 si 3. Astept cu mare interes evolutia lucrarilor la Adancata si sper sa nu fie doar un circuit virajat plan ci sa cuprinda si declivitati sau viraje oarbe care sa-l faca cu adevarat solicitant. Pentru cei ce au masini pregatite pentru circuit, cheltuielile vor fi mult mai mici si nu vor mai fi nevoiti sa mearga in Europa de vest !

Ionut

#141
@bogdymol: sunt alegeri, insa deja circuitul asta se incepe azi... deci nu e doar o promisiune. De acord, timingul e o "coincidenta" bizara. Eu vreau oricum F1 in Romania!!!

@fuscobal: din filmulet nu pare tot plat. Parca e si un viraj pe dreapta in urcare, imi aduce aminte de un viraj de la Monte Carlo.  :kenny:

fuscobal

Asa e, daca filmuletul e cat de cat realist, va fi un viraj interesant acolo, cu descarcari de mase si supravirari cat cuprinde pe coama dealului :)

iuli

Filmuletul din cate am inteles e doar un proiect realizat de un arhitect. E doar o idee de cum ar vedea el un circuit. Ideea e sa se caute un PPP pentru realizare daca se vrea. De la visul unui arhitect pana la realizare mai e cale lunga, am vazut nenumarate astfel de renderinguri, inclusiv de stadioane. Una e sa te joci cu CAD-urile si alta e sa fie puse in practica.  :2c:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog



udar


bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut


udar