News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

alin2pas

Da, dar cu categoria B de la noi poți conduce în SUA și microbuze cu mai mult de 8+1 locuri sau autorulote cât un autocar mare în interes propriu (nu ca șofer profesionist). Ei au diferite categoriile pentru șoferi.

user201

Un Paște fericit tuturor!



Fred

@alin2pas, ideea e ca la ei permisele de toate genurile se iau foarte usor, se pastreaza usor si o gramada de soferi incompetenti ori inconstienti fac o gramada de accidente, pe care mai apoi unii si altii le atribuie soselelor, schimbarilor climatice, pandemiilor sau oricarei cauze careia le serveste lor in argumentatie. Daca mai adaugam ca foarte multe masini au tractiune spate si nu au cauciucuri de iarna, mai apar si derapajele si carambolurile de iarna, iarasi atribuite soselelor, martienilor sau alergiilor alimentare.

dr4qul4

Paste Fericit tuturor!




Powered by API/PUM imgur uploader
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

vasile.silion

Sărbători fericite! Hristos a înviat!
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

Harry

Paste Luminat! Hristos a inviat!

dragos76

Hristos a înviat! Pace în suflete sa avem

jalemare

Hristos a înviat!
Sărbători cu pace și liniște în suflet!

Harry

Cu scuzele de rigoare pt calitate. Construirea de drumuri in Romania lui 1938

carutasul

nu era nici un bunic de-al lui AlinC cu zeppelinul să facă poze? :)

carutasul

din întâmplare am dat, pe un site al Bibliotecii Naționale, de o carte numită "România în automobil" . Cred că dacă dau link-ul nu funcțîonează, dar pe http://digitool.bibnat.ro/ căutați exact titlul. E un site unde digitalizează cei de la bibliotecă de prin arhive. Printre altele am aflat că în București în perioada interbelică  funcționa un garaj numit "la motorul electric"  :)

Marius

Foarte interesanta cartea, am rasfoit-o putin. O sa-mi fac timp sa o parcurg toata. Cam derutante unele semne de circulatie, de ex parcarea interzisa si interzis pentru biciclete e acelasi semn. Dar cred ca s-au descurcat bunicii nostri :D Merci pentru link :)

JohannDB

              Pentru brașoveni ..... "Calea București"  după Dârste, 1933. Din colecția Gruia H.



Powered by API/PUM imgur uploader

kitsune

Întrebare: în categoria "semnale acustice și luminoase" intră și avariile și manelele la maxim?
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

carutasul

^^
Tot acolo am găsit un text interesant, din întâmplare. ( căutam după Craiova)
Se vede că forumul are precursori celebri:
Note relatives a la creation d'une voie double Salonique - Danube - (Craiova)
Creator    Aristide M. Blanck .