News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

prd.marius

Quote from: kitsune on November 23, 2020, 05:06:12 PM
Bine că au telefoane.
Snobism... mai stiu eu un popor... :(

tom_sawyer

Lege promulgată: Poliţia locală poate dispune ridicarea vehiculului ce staţionează pe domeniul public, în afara spaţiilor destinate

economica.net

Decret privind promulgarea Legii pentru modificarea şi completarea Ordonanței Guvernului nr. 21/2002 privind gospodărirea localităților urbane şi rurale (PL-x 653/20.10.2020);



kitsune

După o săptămână și ceva de absență au revenit cabalinele la Sărulești. Gardul tot lipsă e. Ieri erau vreo doi căței pe banda de urgență.

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

AndreiB

#13038
Build a Wall!

Gardul de ciment beton se fura mai greu :)

LE: corectat :)

kumar

De ce tot mai multa lume spune ciment in loc de beton?? Am observat asta si la prieteni dar mai ales la TV si pe net.

kitsune

#13040
Păi e gard. Din prefabricate. E găurit și sunt pari înfipți in el (cred că magazii). Poate fi prelungit spre est, dar cine să facă asta? In schimb gardul de protecție din plasă e responsabilitatea unei instituții care funcționează din banii noștri. Voi pune poze cu caii ăia până își mișcă fundul birocratul responsabil și face ceva de banii aia!

Uite poză de ieri. Iei un din ăsta la 130 km/h ești daună totală.

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Mâine trec iar pe acolo, pe bune că într-o zi o să opresc și fotografiez fiecare cal (catâr) cu zoom.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Rodeo

#13041

Nu înțeleg ce vă șochează așa de mult. Din ce văd eu se circula fix ca pe DN2/E85: cu viteză iar dacă la depășire a trecut dincolo de axul drumului te tragi pe banda de urgență să îi faci loc.  8)

kitsune

Asta e și impresia mea. DN 2. Mai puțin tuk tuk, aia nu vezi pe la noi. În rest, flash-uri, depășiri la aspirație in spatele altuia, folosirea benzii de urgență pentru depășire, toate le avem și noi. Literele sunt altele, dar cine citește, anyway.
Uite, nu trece ziua să nu fie câte unul grăbit, nici măcar în zonă de restricție. I-a mai luat și fața săracului motociclist, să cadă ăla de pe trotineta lui, scuter ce pisici era:

(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

kitsune

Cred că ăia din Sărulești citesc topicul ăsta, azi ascunseseră și caii și cățeii  :gj:. Sau poate era prea dimineață. În schimb la km 93, trei căprioare mâncau cu poftă din pomișorii plantați pentru protecția autostrăzii. Am văzut că s-a cam plantat fâșia aia pe o mare parte a A2. În Dobrogea, până la Medgidia erau zilele astea două "echipe" cu căruța, plantau pomișorii. Își lasă hainele agățate pe gardul de protecție, imposibil de ratat.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

vancouver

https://www.realitatea.net/stiri/actual/fostul-sef-al-casei-de-sanatate-lucian-duta-condamnat-la-6-ani-de-inchisoare-cu-executare_5fc11b8215abcb5a39360992

QuoteTribunalul București l-a condamnat pe fostul șef al Casei Naționale de Asigurări de Sănătate, Lucian Duță, la 6 ani de detenție efectivă pentru luare de mită într-un dosar al DNA. Decizia nu este definitivă, putând fi contestată la Curtea de Apel București.

Totodată, instanța a dispus și confiscarea a 6,3 milioane de euro de la Duță.

Cand aud de sume din astea ma ia cu ameteala. 6,3 milioane de euro spaga... Dar pe de alta parte incep sa inteleg ceea ce pana acum mi se parea de necrezut: pe la colturi de carciuma am auzit despre PPP-ul de pe vremea lui Berceanu pentru Comarnic Brasov, care ar fi picat pentru ca antreprenorul de atunci nu era dispus sa dea 400.000.000 spaga, ci doar vreo 300.000.000 .... Si nu vreau sa stiu ce sume s-au vehiculat mai tarziu pe vremea lui Ponta-Sova, de a iesit Basescu si le-a sugerat sa o lase balta ca e prea groasa si ca se stie. (ca si comparatie, in total PPP-ul varianta 2008-2009 urma sa ne coste vreo 4 miliarde de euro in 30 de ani, iar PPP-ul in varianta 2013-2014 vreo 8 miliarde - informatie care a fost obtinuta numai dupa ce s-a decis sa se renunte, ca anterior o prezentau asa imbracata frumos si stilizata, ca sa nu se poata deduce o suma totala).
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

tom_sawyer

Deci procentul clasic de 10%.


kitsune

#13047



200 years later...

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

kitsune

Quote from: Ionut on April 07, 2012, 09:24:38 PM
Super, multumesc! :cheers:
Lasati baieti ca acum e gata Sibiu-Pitesti, le dam clasa italienilor si francezilor cu muntii nostri! :D

Ah, optimismul ăla debordant!
Din greșeală am dat peste postarea asta, nu e foarte veche, doar 8 ani jumate'.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Ionut

Hă hă. Ce naiv eram.