News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

gruiarew

Nu prea-mi dau seama ce GPS te-ar trimite din Margina spre Chișinău pe acolo... Poate o fi setat / căuta omul altceva.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

kitsune

N-ar fi primul...
Quote
In an epic, multinational sat nav cock-up, a Syrian lorry driver aiming for Gibraltar left Turkey and ended up in Skegness.
Only as Necdet Bakimci inched his 32-ton car transporter down a narrow Lincolnshire lane leading to Gibraltar Point nature reserve did he twig that he might have taken a wrong turn, but by this point the lorry had become stuck. Turning the vehicle back around took almost an hour.
The bewildered Bakimci explained to curious passing twitchers that he was looking for Coral Road, Gibraltar, and one Steven Humphreys then whipped out his laptop and solved the conundrum.
"I had my laptop and found the place on Gibraltar," the benign bird-botherer told The Sun. "Amazingly, the guy didn't seem too upset."
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

voicul

#12482
^Acolo este accident provocat.

ATENTIE: nu tin partea celui care a luat fata coloanei. Are si el partea lui de vina.

Eu zic clar: ala e accident cu intentie!

Sa ne aducem aminte de:



Asta nu s-a intamplat din intamplare, ci din dorinta.

Inca odata nu tin cu cel care a depasit coloana, dar teoretic suntem un stat civilizat in care nu ne face dreptate ca asa credem noi ca e de cuvinta.

Teoretic ...

---
In alta ordine de idei.
Vroaim sa ma uit pe http://www.proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html , dar nu se incarca nimic.

dr4qul4

nu e nici o intentie. Normal ca a accelerat, ca doar trebuia sa plece de pe loc.
Iar depasirea masinilor oprite la semafor nu se considera depasire.
Intreaba un politist si te va sfatui sa accelerezi ca sa il lovesti pe lateral sau pe colt, ca sa fie clar vinovatul. Daca il lovesti mai mult in spate...tu esti vinovatul.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

gruiarew

Cred că ne uităm la filme diferite. Dă drumul la sonor să auzi cum se manifestă dubistul. Da, e de porc să te bagi în față venind pe linia de tramvai. Dar îs de acord cu voicul aici la partea cu "dreptate cu mâna noastră".
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

dragos76

@dra4qul4, hai să fim sinceri măcar între noi. Da, ce zici tu sunt "argumente" pe care omul le-ar putea aduce în instanță (dar aici cum zicea gruia, dacă nu ar fi și sonorul care să îl dă de gol).
Dar sunt chestii exact din aceeași categorie cu cei care sunt prinși gonind cu 150/h în localitate și contestă că nu era pus radarul cu fundiță tricoloră.

Nici eu nu sunt deloc de acord cu melteni din ăștia, nici eu nu îi las să intre dacă se bagă, dar dacă e vorba să îndoi tabla (a mea sau a lui), îl las în treaba lui.

irirat

^ Nu cred ca e cu intentie.
In codul rutier zice ca ai obligatia sa te asiguri la schimbarea benzii de mers, la intrarea pe un drum cu prioritate, la cedeaza trecerea, samd.
Cel cu Mercedesul a vrut sa schimbe banda, l-a durut undeva de faptul ca trebuia sa se asigure si a fortat intrarea pe banda "dubistului". Pe dubist l-a durut undeva de tupeul Mercedesului si si-a continuat deplasarea in deplinatatea drepturilor. Mercedesul putea foarte bine sa mai astepte cateva secunde, sa gaseasca un conducator auto mai milos sa-l lase si pe el sa fie smecher. Daca ai tupeu cat casa si nu respecti regulile, iti asumi consecintele.
Nu as cadea in extrema in care cei care nu respecta regulile trebuie protejati in detrimentul celor care circula legal. Ma mai trezesc si eu cu cate doi-trei pe zi care forteaza cedeaza trecerea si sunt suparati daca sunt atentionati cu cate un claxon, exprimarea fiind de genul ori "ce ba, n-ai loc de mine ?", "poti sa pui si tu frana", "vrei bataie", etc.

alecu26

Si eu zic ca acolo dubistul putea oricand sa evite aceasta tamponare. Asta ca sa nu zic altceva. Un judecator mai nebun ii poate face si lui zile fripte, ca de obicei nu-ti faci singur dreptate.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alin2pas

Desigur că dubistul putea să evite accidentul și are dpdv moral o parte de vină, dar în fața legii singurul vinovat este șoferul de Mercedes. Cel cu duba și-a văzut pur și simplu de drumul lui. Partea cu ,,reducerea vitezei până la evitarea oricărui pericol" de pe timpul lui ceașcă nu mai e valabilă.

rota

Consultare publică

CNAIR SA anunță persoanele interesate că în perioada 06.02 - 16.02.2020 se desfășoară procesul de consultare de piață privind Caietul de Sarcini pentru realizarea proiectului Instalarea stațiilor de reîncarcare pentru vehicule electrice în anumite Spații pentru Servicii situate pe Autostrada A1, tronsoanele  Nădlac - Timișoara – Sibiu și Pitești - București  și pe Autostrada A2, București – Constanța.

Documentele și informațiile referitoare la desfășurarea procesului de consultare a pieței se regăsesc pe pagina web a companiei (www.cnadnr.ro) la secțiunea "Transparență"/"Achiziții Publice"/"Centralizatorul achizițiilor publice".
Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

JohannDB

Stații de încărcare......, cu încărcare tot gratuită ??

gruiarew

QuoteANULARE PROGRAMĂRI: Începând cu data de 05.02.2020 programările obţinute pentru activităţile pe care le prestează Registrul Auto Român NU MAI POT FI ANULATE. Măsura a fost luată în favoarea tuturor clienţilor, care astfel vor avea acces facil şi nediscriminatoriu la sistemul de programări gestionat de Registrul Auto Român.

http://pro.rarom.ro/programari.asp

Îmi explică și mie cum mama dracului asta e facil și nediscriminatoriu?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Cristi N

Probabil erau unii care faceau multe programari si apoi contra unui pret "modic" iti vindeau locul anuland programarea.

JohannDB

...........Am auzit și eu de "bursa programărilor" și de lungile așteptări la R.A.R. A ajuns omul să se ducă la naiba-n praznic, unde poate "prinde" o programare mai "omenoasă"-n timp......

NGC

@Vrabiute: De ce n-are ursul coada? ;) Kilimanjaro! ;)