News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Marius

An nou fericit! Sanatate si fericire  :hug:

voicul

Bine scrisa urarea de pe forum, pentru ca avand CNAIR la conducere, chiar ca avem nevoie de multi, multi, multi ... foarte multi ani!

La multi ani!  :cheers:

kitsune

@danutzu_1069 Sorry mate, I was first  :lol: UTC+8 here, la voi era 18:00 când noi deschideam șampania.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

rocklee

LA MULTI ANI ....2020.. :D

si o dorinta pentru anul acesta .....scoteti odata tunelel de pe LD 2 ....ODATA ...

danutzu_1069

@kitsune, ai dreptate, dar pe forum a aparut tot din 2019... (ceeace este normal), dar eu faceam referire la postare care sa apara cu anul 2020...
Oricum,

Anca_Emanuel

#12410
La mulți ani !

Și un colind:

Când eram mic mă duceam cu alții să le cântăm vecinilor ceva asemănător.

kumar

La multi ani, tuturor!
Un an nou mai bun si mai linistit!

Earthchild

Cei mai inventivi in photoshop  :D



qUneT

Quote from: Ionut on January 07, 2020, 02:26:12 PM
Putin probabil sa aduc la zi tabelele. Vom trece la o noua forma de monitorizare.
Sunt foarte curios la ce te referi prin "o noua forma de monitorizare" asteptam cu nerabdare.

Ionut

Se lucreaza deja la noul tool de monitorizare. Va fi ceva mult peste ce avem acum si va integra sinteza autostrazilor, tabelele facute de mine, sintezele platilor si licitatiilor intr-un singur loc. Va fi nevoie si de ajutor, dar va vom comunica la timpul oportun. Ulterior, sper eu in urmatoarele luni (poate pana in vara, poate, nu stiu, fiecare din noi are altceva de facut in viata), va avea si o forma disponibila si foarte usor de folosit pentru publicul larg care poate afla instant (cam) tot ce conteaza despre un proiect major de infrastructura de transport.

Granata06


Tavi


cristi5

#12417
Aici materialul Digi24 cu Bode. Incepe cu API :)

https://www.facebook.com/MinisterulTransporturilor/videos/468526764038970/

7:33 se lauda c-a deschis LD3 :)
7:55 spera sa semneze LD2-tuneluri in acest an.
9: se lauda c-a emis ordine de incepere :) :)
9:25 API/PUM, cainele de paza al infrastructurii, salutari, multumiri :)
12: pledoarie impotriva "pretul cel mai mic", antreprenori care nu-si platesc subcontractorii, furnizorii.  Cred ca numai Straco a fost numit. Dar si faptul ca are probleme
14:26 API nu are dreptate pe buget, ei sunt cu dronele. Vor muta de la un proiect la altul in functie de nevoi
17: gradul de indatorare al tarii trebuie crescut pt a se ajunge la lucrari de 40 miliarde euro! EU da bani putini (bine ca nici pe aia nu-i putem cheltui)
20: variante ocolitoare Comarnic si Busteni, Orban va iesi cu un anunt
21: DJ Campina-Valea Doftanei-Sacele, modernizat pt a ocoli VP
22 nu crede in PPP. Discutii cu BM, BEI, BERD. A vazut multe variante de PPP in Europa, PPP este netransparent
24: A7 vrea sa vorbeasca de A, nu DX. In septembrie antreprenorul va preda SF+PT, mai are 4 luni pt avize :) apoi licitatia
25: A8 a alocat toti banii pt SF TgM TgNeamt, asteapta sa i se predea la mijlocul anului
25:40: nu stie in ce stadiu este TgNeamt-Iasi, inteleg ca guvernul va anula probabil. Apoi vrea sa intrebe partenerii externi "il finantati, in ce conditii?"

CFR:
28: Material rulant nou pe POIM, 200+ milioane de euro
28: viteza medie 44 km/h la marfa, 17 km/h calatori
29: lucrari de 7-8 ani nefinalizate (CIV)
29: trenuri care circula in medie cu 2-3 calatori

metrou:
30: Drumul Taberei, a primit toate asigurarile, ca in vara 2020 va fi dat in exploatare. I-a pus sa-i dea in scris :) :)
33: digitalizarea va rezolva toate problemele metroului :)

metrou OTP:
34: crede in transportul cu metroul, trebuie sa mutam transportul in subteran ca sa putem respira la suprafata :lol:

aeroporturi:
35: modernizarea Baneasa, modernizat pt luna mai pt campeonat
35: T2: 358 milioane lei exproprieri pana in iunie

JohannDB

Cei mai inventivi in photoshop   Și da și nu: felina are o privire fixă/aiurea, mult în avans față de apropirea cubului "Rubik" din labe !! De aici o mică lipsă de imaginație pentru puțină veridicitate, chiar și la modul persuasiv.

gruiarew

Pun și eu un topic de parcare, cu blocarea roților:

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis