News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

adiarc

bariera la Petricani s-a blocat ( probabil probleme din cauza vremii )....sta asa de 1h si 30 de min....nimeni nu intervine.....eterna si fascinanta Romanie
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

nokia_6260

Super initiativa, nu conteaza cine o face. Chiar daca au incetinit cu cateva minute traficul, mi se pare o chestie de finete. Mandolina din generic chiar trebuia sa fie la fata locului pentru cei care chiar au si oprit pentru cateva secunde.  :)

dragos76

Chiar dacă de fond au dreptate, și mie mi se pare un demers electoral, și nu ar trebui promovat aici.

nokia_6260

Quote from: cristi5 on May 22, 2019, 12:50:38 PM
Politia germana revoltata ca oamenii se opresc sa faca poze la accidente, au dat soferii jos sa le arate mortul...

https://adevarul.ro/news/eveniment/un-sofer-roman-fost-dat-jos-volan-uite-victima-unui-accident-mortal-germania-1_5ce50890445219c57ee95474/index.html

Acest politist e super laudat dupa ce pur si simplu si-a iesit din fire ca participantii la trafic opresc sa faca poze cu mortul care zacea pe jos acoperit. Cei opriti si invitati ironic bineinteles, sa faca poze au primit cate o amenda de 128,50 euro. Chiar daca functioneaza foarte bine politia in Germania, multi sunt de parere ca toti politistii ar trebuie sa fi exact ca acest politist. "Sa-ti fie rusine!!!" i s-a mai spus bineinteles si fiecaruia la sfarsit...Jos palaria

Liviu M

Eu am vazut un politist care statea pe sensul cu accidentul si-i poza la randul lui pe cei care (pe sensul opus) incetineau/se opreau la poze. Sper ca ajuns in birou  le-a trimis pozatilor chitantele corespunzatoare.
Adevarul e ca sunt super enervanti. Staurile produse de pozatori sunt mai lungi decat cele datorate accidentelor.

bacovia

Ce zi minunata!  :lol:

NGC

Apropo de facturi, am actualizat si sinteza platilor.

Dominik

#11797
Interviu cu Alin Serbanescu la DC News, explicatia dc nu sunt tuneluri pe autostrazi in Romania este HALUCINANTA ! de la min 18:35 incepe discutia + foarte multe aberatii

https://www.facebook.com/234137170592788/videos/1419053188235696/
You're in Steelers Country

perfidus

Haide ma, cica "nu suntem predictibili" :D :D
Cu completarea ca "nu se stie niciodata daca vei avea tunel forat, sapat (cut&cover)" etc. 
Pai domnilor CNAIR-isti habarnisti, au fost si sunt geologi care stiu sa faca foarte bine treaba asta, numai sa stiti voi sa calculati un pret corect cand faceti licitatiile de SF-uri.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

danutzu_1069

Halucinant!!!
Cretin mai mare ca asta nu am auzit...
5 min am rezistat...
Da' in pui mei, tunelurile care se fac ACUM, pe CF, cu pusca mea se fac???
Aici nu ne ocoleste nimeni?
Noul tunel ee la Sighsoara, este tunel forat, sau NMT....

Ionut

Românii, complet nemulţumiţi de infrastructura rutieră. Ce spun despre cea feroviară, aeroporturi, apă şi canalizare sau apărarea la inundaţii

Românii sunt extrem de nemulţumiţi de infrastructura ţării lor, o treime din dintre participanţii la un sondaj Ipsos declarându-se nesatisfăcuţi în legătură cu infrastructura ţării lor, iar 76% foarte nemultumiţi sau destul de nemulţumiţi în privinţa ,,realizărilor" guvernanţilor la acest capitol. Autostrăzile (93%), drumurile locale (87%), sistemul de apărare împotriva inundaţiilor (86%), reţeaua feroviară (85%), reţeaua de alimentare cu apă şi cea de canalizare (74%) sunt principalale motive de insatisfacţie faţă de infrastructura din România. Acestea sunt rezultatele unui studiu desfăşurat de compania de cercetare de piaţă Ipsos în 28 de ţări din întreaga lume, la finalul anului 2018.

Detalii in Adevarul

Ionut

SONDAJ: 6 din 10 români vor merge vara aceasta în vacanţă cu maşina personală. Aproape un sfert plănuiesc să meargă la mare, 22,5% la munte în România, iar 12% în străinătate

Aproape 60% dintre români vor merge vara aceasta în vacanţă cu maşina personală, potrivit unui sondaj online comandat de AutoEco.ro, magazin online de piese şi accesorii auto, care arată că circa un sfert dintre români intenţionează să meargă în această vară cu maşina la mare în România, 22,5% plănuiesc să ajungă la munte în ţară, iar 12% vor să plece cu maşina în vacanţă în străinătate.

Detalii pe News.ro

NGC

Pentru ca sa nu "poluez" o gramada de topicuri, scriu doar aici ca toate licitatiile care aveau termen de depunere a ofertelor saptamana trecuta si saptamana aceasta sunt suspedate. Se asteapta publicarea eratelor si a unor clarificari si vom primi noi termene.

voicul

Remarc cu prezicie de ceas: cum am zis ceva de "bine" de CNAIR cum -1.
Aaa ... da, deci nu ma intereseaza!
Faceti de bine si zic si de bine.

gruiarew

Apropo de cei ce nu realizează că s-au urcat pe "invers" pe autostradă. Las aici o chestie găsită aiurea pe internet:

https://www.facebook.com/adi.popoiu/videos/2216554021799560/
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis