News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia

#11715
== A se șterge. Mulțumesc. ==

Ionut

Va rog nu o dati in discutii despre religie, sunt interzise pe forum (regula 2) din motive de flaming (no pun intended).

cristi5

N-am crezut ca e criza si de manageri in constructii, nu numai de muncitori calificati... ISHO Timisoara cauta manageri

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=566.msg240256#msg240256

Io

Cristi, Romania e in criza de competente de multi ani. Da, se "fabrica" anual "manageri" cu duiumul (asta le scrie pe diplome. Zau  :lol: ) insa tragi cu tunul sa gasesti pe vreunul bun.
Situatia e valabila si pentru alte meserii, de la sudori si macaragii pina la mestesugari de orice fel.
Daca cumva ai norocul sa dai peste un, sa zicem, instalator sau un zugrav-faiantar bun, parolist etc le salvezi numerele de telefon, te programezi la ei mai ceva ca la medic, asta pentru ca sint foarte ceruti pe piata.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

Skynick

Masinaria chineza de facut autostrazi

TibiV

Irelevant!
Cateva podete...
Majoritatea nu au nici macar 3 benzi/sens...
Si nu au facut nici macar 20.000 km de autostrazi...
Ce ii tot lauda lumea pe chinezii astia?!...

:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

tom_sawyer

Quote from: tom_sawyer on November 15, 2018, 09:28:17 PM
Poşta Română scapă de imprimantele vechi

Clienţii Poştei Române pot face plăţi cu cardul bancar, în oficii

Posta mai face niste pasi pentru a iesi din negura vremurilor:

Bucureşti, 5 Aprilie 2019 - Compania Naţională Poşta Română introduce monitorizarea în sistem Track&Trace pentru trimiterile interne de colete poştale din serviciile - standard, valoare declarată, confirmare de primire şi ramburs - depuse de către clienţi, persoane fizice, la ghişeele oficiilor poştale informatizate din reţeaua poştală.

Prin introducerea acestei facilităţi, pe de o parte se elimină completarea manuală de către clienţi, persoane fizice, a formularelor premergătoare depunerii trimiterilor interne de colete poştale, la ghişeele poştale informatizate, iar pe de altă parte expeditorii îşi pot urmări statusul trimiterilor pe site-ul companiei www.posta-romana.ro.

Astfel, pentru expedierea unui volum redus de trimiteri interne de colete poştale (standard, valoare declarată, confirmare de primire şi ramburs) se elimină obligativitatea completării de către client a formularelor poştale necesare expedierii acestora: buletin de expediţie, confirmare de primire sau mandat ramburs. Aceste formalităţi vor fi îndeplinite de acum, direct de către salariaţii poştali de la ghişee, care vor solicita, verbal, clienţilor toate datele necesare expedierii trimiterilor.

De asemenea, clienţii persoane fizice şi juridice, care doresc expedierea de trimiteri interne de colete poştale, indiferent de volum, îşi pot genera singuri, de acasă sau de la sediu, documentele necesare expedierii, utilizând aplicaţia MyAWB, disponibilă pe site-ul companiei www.posta-romana.ro



Ionut

WOW, se termina o era... nu mai trebuie sa completez confirmarea de primire. Asta e de breaking news!!!

Cristi N

Am fost saptamana asta pe la Posta (deh Aliexpress-ul :) ) si am ramas surprins cand functionarele incercau sa convinga oamenii sa isi faca singuri AWB-ul pe site. Si mai surpins am fost cand am vazut persoane in varsta care scoteau smartphone-ul si cu putin ajutor se descurcau.

Pare ca management-ul actual e destul de ok, au inceput sa se vada progrese.

Europiu

Un Paște fericit și liniștit tuturor celor care îl sărbătoresc azi!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

laszlo.robert

Multumim .O Duminica de Florii plăcută  celor ce o sărbătoresc astăzi  și la mulți ani  celor ce au ziua  de onomastica astăzi!

alexandruduma


Ionut

Sa iti traiasca, sa fie fericit(a)! :)
Sarbatori fericite catolicilor!

alexandruduma

Baietel, Duma Ciprian ;)

lalilieci

#11729
am inteles,  il  faci copilot  si  daca ma uit  bine cred ca vad telecomanda de la drona.
Sa va traiasca Ciprian,  frumos nume,  sa va  bucurati  de el, daca se poate de inca unul,  sa aveti  cu  totii  o   viata minunata si sanatate.