News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Tavi


sebba

prea credeti si voi ce spun aia la meteo...
eu nu prea am vazut prognoze meteo pe mai mult de 24h si care sa se si adevereasca in proportie mai mare de 30-40%
Sailing away! S/Y Haimana

iuli

De pe facebook-ul lui Moise Guran:

QuoteCica nu mai sunt jurnalisti buni...
Reporter: Luaţi în considerare ideea de a renunţa la acciza aceea de 7 eurocenţi pentru carburant?
Victor Ponta: Păi nu e în Legea bugetului. Eu încercam să vă spun...
Reporter: Da, ştiu asta că nu e în Legea bugetului...
Victor Ponta: Păi şi cum se poate renunţa la ceva ce nu e în legea respectivă?
Reporter: Daţi ordonanţă de urgenţă şi o scoateţi din modificarea adusă la Codul Fiscal. Aşa cum a fost modificat, poate fi remodificat.
Victor Ponta: Şi din ce plătim hotărârile judecătoreşti? Două miliarde. Ca să nu mai vorbesc...
Reporter: Păi nu era pentru autostrăzi şi infrastructură?
Victor Ponta: Păi nu, nu, dar îi luăm de la infrastructură şi îi punem la hotărâri, atunci.

Reporter: Întrebarea era: luaţi în considerare acest lucru?
Victor Ponta: Nu.
Reporter: Bine. Mulţumesc!

Toata conferinta de presa aici
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

...pai si SOVA s-a ferit sa garanteze ca aceasta taxa va merge strict la autostrazi...
...parerea mea...va merge pe dracu la autostrazi...va merge la PARTID, ca tra sa ""castige tot sa nu mai existe COABITARE""....
...si contrar regulilor forumului care stipuleaza ca nu discutam politica, acest guvern este totalmente anti-ROMANESC, anti-investitii, anti-tot ce inseamna dezvoltare...macar daca ar face protectie sociala ca la carte...insa fac fix o p.... :( :( :(

dorum

#1129
Quote from: bogdymol on November 23, 2013, 08:19:22 PM





Asta e cam reprezentativa pt starea actuala a licitatiilor si a ordinelor de incepere a lucrarilor pt noile tronsoane licitate.....

DORMI SOVA, DORMI....ca NARCIS vegheaza pt tine... :(


PS: in tarile civilazate, in urma unei astfel de imagini politicianul respectiv isi da demisia, sau in cel mai rau caz, macar isi cere scuze public...la noi insa, face parte din jobul de demnitar... CE VRETI DOM'LE, ERAM OBOSIT.... :(.... CARE-I PROBLEMA????

Ionut

Hai ma, toata lumea doarme la locul de munca. Ce va atacati asa?
O sa fie o iarna grea, mereu e greu iarna, cred ca bag moderation on pe forum. :lol:


Ionut

Vedeti asta:
http://vremea.meteoromania.ro/prognoza_extinsa/36

Vedeti exact orasele. La Sibiu de exemplu acum nu arata decat ceva ninsoare marti noapte. Nu va luati dupa coduri si dupa regiuni pentru ca ele sunt date pentru altitudini MARI de multe ori. De exemplu ce vedeti voi cod galben pe langa Sibiu este pentru zona montana inalta. Pe A1 probabil ca se poate lucra la foc automat permanent saptamana viitoare.

La Sebes la fel: http://vremea.meteoromania.ro/prognoza_extinsa/302

Este OK zic eu, sper sa tina norocul pentru Astaldi pana pe 15 decembrie cu ninsori slabe sau deloc. La munte sus poate ninge nonstop.

Tavi

Poa' sa ninga doar la vecini ca nu ma supar :)
Bine, hai si la noi dar doar pe camp nu si in santiere.  :D
Sa aveti o saptamana plina de impliniri si la sfarsitul ei (1 decembrie) sa fie totul gata!

dorum

...oricat as fi io de carcotas, de nemultumit si de suparat la cum se misca lucrurile, nu-mi vine sa cred si ma bucur de pe acum ca mai avem mai putin de o luna si deschidem 4 tronsoane...cu bune, cu rele, dar le deschidem...si doamne da ca in 2016 pe vremea asta sa fie aceeasi forfota cu Sebes-Turda...si intre timp sa avem Nadlac - Sibiu "almost" GATA, ca sa nu zic simplu...GATA!!!

iuli

Soferii din Timis dotati cu statii de emisie-receptie, verificati de inspectorii ANCOM

QuoteInspectorii Autorităţii Naţionale pentru Administrare şi Reglementare în Comunicaţii (ANCOM), împreună cu reprezentanţi ai Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Timiş, au efectuat o acţiune de verificare a modului în care şoferii utilizează staţiile mobile de emisie-recepţie în aşa-numita ,,bandă civică", respectiv banda de 27 de MHz.

[...]

sursa
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

^ Astazi am vazut in Timisoara 2 radare ale Politiei ce stateau la ridicat de permise pentru neacordare de prioritate de trecere pietonilor. Grija mare.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Stiu ca lui ionut ii plac inaugurarile cu biroul in mijlocul drumului... dar oare ii plac si inaugurarile cu un podium in mijlocul drumului? Nu, nu e la noi. E la vecinii unguri:

Quote from: Aladar@SSCÁtadták a 86-os főút Körmend-Egyházasrádóc közötti szakaszát :cheers:

http://www.kormany.hu/hu/honvedelmi-miniszterium/hirek/atadtak-a-86-os-fout-kormend-egyhazasradoc-kozotti-szakaszat



Galéria: Átadták a körmendi egyenest




http://www.nyugat.hu/tartalom/galeria/gal20131126162011

De pe SSC.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

OMG. Au dat si concert? :o

savagedanyro

Abia astept inaugurarea de la centura Bacau, sa vedeti atunci spectacol cu "folcloriste" si "suflatori".

Va fi epic !!!
TIMISOARA 2021 !