News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069


thinker

La multi ani!

Dupa cum se construiesc autostrazile la noi mai stam 100 de ani impreuna  :lol: eu sunt mai optimist de fel, nu ma predau in 50 de ani  :D
Peste 20- 30 de ani o sa discutam despre teleportare in varianta T1, T2 (in loc de PiSi, CoBra). Poate (sigur) teleportarea e mai usor de realizat  :D

Ar fi bun un topic despre Infrastructura cerebrala a celor care ne conduc, fiindca nu e asa, 1 aprilie nu e doar o data pe an in Romania.
Infrastructura de transport e sistemul prin care circula sangele unei tari. Romania are prea multe cangrene, prea multe artere lipsa.

SILVIUFG


rocklee

la multi aniii PEUNDEMERG,,,,SI API....

si multumesc pentru oportunitatea  de ami exprima ....pasiunea pentru infrastructura


:cake: :dunce: :drunk: :dunce: :drunk: :cheers:

TibiV

La Multi Ani !

Si la multi kilometri de autostrazi!
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Raducu Popa


Kidu

La multi ani tuturor!  :cheers:

perfidus

Sunt doi ani de cand urmaresc forumul. Multe s-au intamplat de atunci si multe asteptari mai sunt. Sunt si frustrari acumulate in timp, dar nicaieri nu merg treburile chiar perfect.

Multa rabdare iti urez sa ai Ionut, si nervi de otel. Stiu ca este greu si ca de multe ori ai vrut sa renunti, ca mai sunt si alte bucurii in viata. Dar cu fiecare postare evoluam si noi, invatam din greseli si mergem mai departe. Suntem o mare familie, ce-si trage forta din informatia credibila si pasiunea pentru tot ce tine de infrastructura, in final ce tine de dezvoltare si conexiune intre oameni, locuri si idei.

La multi ani si la cat mai multi km de infrastructura!
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

dr4qul4

Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

nrb

LA MULȚI ANI! SĂ AVEM LA URMĂTOAREA ANIVERSARE ȘI MIA DE KM DE AUTOSTRADĂ!!

rizzuh


davyl

La multi ani PUM si API! :)

drrond7

La multi ani si din partea mea acestui forum minunat si cu oameni minunati!! Oameni intr-adevar... DEDICATI! Intru (aproape) zilnic, practic nu mai pot fara stirile de aici, am mai invatat cate ceva, imi place! Cel mai greu e la intoarcerea din concedii, unde pierd zile in sir sa ma pun la punct. Dar merita!!
Sa aveti o viata lunga on-line!! :cheers: :cheers: :cheers:
Carpe Diem!

RobertN

La mulţi ani acestei comunităţi şi, evident, pasionaţilor de infrastructură care îi menţin spiritul!  :)

Îmi doresc, alături de cei de aici, cât mai multe proiecte de infrastructură realizate în România (măcar pe termen mediu), indiferent de natura lor (autostrăzi, căi ferate etc.).

Şi îmi mai doresc ceva: oamenii de aici, profesioniştii, cei care sunt buni în domeniilor lor (legate de infrastructură), să aibă oportunitatea de a pune umărul în realizarea acestor proiecte din poziţia de factori decizionali, şefi de proiecte, consultanţi (adăugaţi voi pe listă) pentru că avem nevoie de ei. Alternativa reală, cea pe care o observăm şi o comentăm în prezent, trebuie schimbată.

Sunt nou pe acest forum, urmăresc cu plăcere toate informaţiile de aici şi datorită (şi) acestei comunităţi încă mai sper că există (şi că se vede) o luminiţă la capătul tunelului  :D

Spor în a construi viitorul tuturor!

adi

Unii vin, altii pleaca,dar infrastructura este cea care ramane.

Sa fim sanatosi si la cati mai multi km de A in Romania de aici inainte!