News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

rocklee

cea mai proasta veste pe care am citito azi ...Narcis Neaga a fost numit director general la noua companie de autostrazi ....GROPARUL DE LA ACILIU ....si incompententul cele  3 incercari cu COMARNIC BRASOV ...in regim PPP... >:( :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :lolz:

GDPR

Cu tot respectul pentru ei, telespectatorii respectivi sunt in marea lor majoritate pensionari, oameni de la tara sau bugetari. Infrastructura nu intra in lista lor de prioritati, ci mai degraba e privita ca un competitor la fondurile pentru pensii, salarii si ajutoare sociale. Asa ca in opinia mea demersul ar fi inutil.

rizzuh

^ nu sunt de acord. Si ei se plang ca nu avem infrastructura, ca avem drumuri proaste, ca in tren este jeg si merge foarte incet. Chiar unul din princiiple API e sa fie echidistanta fata de cetateni si politica. Discursul trebuie ajustat pentru acea audienta, dar si lor se poate explica care sunt problemele din cauza carora nu avem 1000/2000/3000 km de autostrada.

Ionut

Nu stiu daca se încadrează la televiziuni de stânga, dar azi pe la prânz am intrat in direct prin telefon la Realitatea TV și am vorbit despre numirea lui Neaga la CNIR. Televiziunile astea mai întâi trebuie să ne invite, apoi discutăm dacă mergem sau nu...

Lyvyoo

#10189
Nu merita bataia de cap sa te duci la TV de stanga (A3, RTV), pt ca nici nu stii cum ai langa tine un Serban Nicolae care te va face albie de porci cu zambetul pe buze, iar tu ai muncit doua zile sa pregatesti emisiunea. Sa se duca Baiazid acolo ca ar prinde mai bine, poate da si o alarma de breaking news. Astfel am avea doua asociatii pe TV, fiecare cu amprenta sa.
Cred ca maximul de stanga ar fi emisiunea Romania 9 de la TVR, unde chiar daca Cristache e fost antenist, are o anumita decenta. Realitatea e de drepta, dar in aceeasi nota radicala ca A3, cu plusul audientei mai mari fata de Digi, care sunt cei mai curati in informare (ma rog, cu roata stanga putin pe pana :) ). Dupa mine, cred ca trebuie intarita relatia cu PRoTV si cultivata cea cu Digi24. Adica si public generalist si nisa interesata. 

Vice33

#10190
CIne e Baiazid? Mai avem turci care vor sa ne ocupe...? :p

Mi-am dat seama cine este...acel personaj agitat si agitant...

Lyvyoo

Vad ca au facut acum si stire separata din materialul de ieri - https://www.digi24.ro/stiri/economie/transporturi/video-contre-intre-compania-de-autostrazi-si-pro-infrastructura-904913 Probabil va intra pe fiecare jurnal de stiri toata sera.

Ionut

Forumiștii de la "Pro Infrastructura". :lol: Imi era dor de apelativul ăsta! :D

subway

#10193
Quote from: Ionut on March 30, 2018, 12:09:02 AM
V-a placut?!? :lol: A fost bine?
Drept sa spun nu prea...te-ai lasat antrenat prea usor in magarelile precupetzului ala de purtator de vorbe-n vant...insarcinat doar cu mistocareala si derapajul in derizoriu pe subiecte extrem de serioase si de dureroase...
Trebuia taxat ferm si dur de tot...
Poate data viitoare, ca sigur va mai fi si o data viitoare...aduna gloantele dum-dum si nu-l mai ierta, descarca kalasnicovul in plin fara pic de mila in tinta piept expusa atat de nonsalant oprobiului public...cu impostorii e ori-ori...ori ei, ori noi...

dumbravaandrei

#10194
[Offtopic]
@Tibiv: dau niscai repere ca sa stabilim ca nu sunt chiar atat de prosti pe cat ne inchipuim ci doar mult mai hoti decat ne putem noi imagina.
1) CNIR. (Da, ala cu NEAGA)
2) Bagam situatie de urgenta la MT cum am bagat si in alte domenii si facem comisie speciala/procedura de urgenta pentru modificarea regulamentului de functionare cn*** astfel incat scursa din urma sa devina constructor (ca vorba aia... cum mai distingem intre cele doua "ientitati").
3) cn** liciteaza, cn*** tine hangul (inclusiv contestatii, consultanta, tot tacamul)
4) eventual modificam pragul de incredintare directa a.i sa se poata lucra in marja de 23-25 mil eur (convenabil pentru o situatie de reziliere la 80%+)
5) cu acest context, se poate aplica "pilda lui Nastase" numai ca de data asta rolul vacii va fi interpretat de constructori
6) sa nu uitam ca omt 600 e mai convenabil pentru antrepriza decat pentru orice altceva provenind din piata libera.


@Adrian Rosca cine a zis ca trebuie sa ai capacitate? Trebuie doar sa convingi evaluatorii ca exista capacitate. Sau uitam ca niste licutatii au fost castigate de firme care pana la urma au putut demonstra ca apartamentele in care isi au sediul fiscal nu pot gazdui atatea utilaje.  Iar apoi a urmat hora rezilierilor. Asa ca nu trebuie sa ai fizic capabilitate. Doar s-o dovedesti prin acte ;)
[/Offtopic]

Da, intern cumva cred ca e luata decizia de prin toamna, prea s-au bucurat cu prima alunecare....

TibiV

2 silabe.
M*-isti.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Europiu

Ca să schimb subiectul: tuturor colegilor de confesiune catolică și/sau reformată un Paște fericit! Boldog Húsvét! Frohe Ostern!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Ionut

Sărbători fericite colegilor! :) Azi stati in familie, maine pe șantier la pozat! :)

grig73

Putem sa le spunem canarii de la CNAIR pentru ca nu stiu decat sa cante fara sa faca nimic altceva

rizzuh

Quote from: dr4qul4 on April 01, 2018, 02:51:14 PM
Mie imi miroase a Neaga, care isi plateste politele pentru ce a patit in scandalul OS3 (care dupa parerea mea a fost exagerat, refacerea a 200m de terasament neintrand in categoria "autostrada demolata")

Nu a fost deloc exagerat. Tocmai faptul ca a trebuit inchisa autostrada pentru a reface 200m de teresament e problema, pentru ca a ignorat intetionat numeroasele probleme gasite de consultant si a reziliat abuziv contractul cu acesta pentru a deschide lotul "la timp". Ar fi fost altceva daca ar fi refacut zona cu probleme si ar fi tinut autostrada inchisa (sau deschisa alternativ pe sensuri), dar nu, a trebui sa fie gata "la timp", indiferent de costurile ulterioare. Acum era la puscarie daca nu ar fi facut CCR magaria cum ca abuzul in serviciu care incalca legislatia secundara nu e fapta penala.