News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

voicul

Eu ma mir ca nu s-a agitat Cuc mai mult pe acea sectiune ... ca e la el acasa.
Tudose a lansat pod peste Dunare (e inca incert daca se si face, dar a mai avansat 2 - 3 pasi).

marinul

Adi, ideea e buna dar ...

Cum crezi tu ca ar arata noua companie daca ar fi infiintata de actuala guvernare? Cu siguranta nu prea diferita de actuala

Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk


AdrianB1

Quote from: adiarc on March 25, 2018, 12:04:01 PM
Trebuie luate etapele pe rand.Prima este DESFIINTAREA INTEGRALA A CNAIR....si apoi o noua companie...nu invers...iar compania noua sa fie profesionalizata cu manager pt fiecare proiect (cu puteri de ministru ) si structuri din toate ministerele implicate de la arheologie la relocari.
In Dragneastan, nu? Prima etapa incepe dupa ce aterizeaza unicornii, nu?

alin_simeriaveche

Imi cer scuze ca scriu aici. Am vazut emisiunea Romania te iubesc de pe Pro Tv. Pur si simplu iti vine sa plangi. Acum cateva saptamani era o discutie pe A10 cam incinsa unde niste useri sustineau CNAiR. Am zis...na poate suntem noi, de pe forum, prea zelosi, prea negativisti. Dar noooo. Suntem prea fraieri. Nu am crezut ca Bulgaria a putut sa faca atata in asa scurt timp.

Dominik

Eu cred ca Sova este extraterestru, in orice caz nu de pe Pamant, este din alt film, jur nu am vz un om atat de aerian si incompetent, nu are nici o treaba cu orice ramura din transport, ajung sa-l regret pe Cuc, macar el mintea sau dezinforma , dar stia cate ceva....in fine Jenibil !
You're in Steelers Country

danutzu_1069

#10130
Pai il avem pe colegu' care ne tine la curent cu drumurile vecinilor...
Bulgarii ca bulgari, dar ce zici de sarbi sau croati?

TibiV

danutzu,
arunca un ochi la ultima filmare din Muntenegru.

Nu iti vine sa plangi - iti vine sa iei un AKM si sa faci o vizita in cladirea aia mare de pe Dinicu Golescu...  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Da' autostrazile din Kosovo?

TibiV

Morala:

Noi nu avem autostrazi astazi pentru ca nu am avut nici un razboi in ultimii 25 de ani....

:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

perfidus

Nu va mai vaitati in parcare, ca speriati turistii :D:D
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

JohannDB

#10135
   Acum vreo trei ani am avut o delegație la....Sofia și venind de pe A2-ul lor dinspre Russe-Yablanica-Yana, pregătit s-o iau pe partea de sud a centurii ce-o cunoșteam, am dat de "tangenta" nouă, ce m-a scos rapid în partea de vest, unde trebuia să ajung....
  L-ați auzit pe ministrul lor....DOI ANI pentru cei 17 km de "tangentă" cu proiectare, expropieri, execuție..... :doh:..... :hm: :hm: :hm: :hm:

ddfab

se pare ca numele sova ( cu s mic) este predestinat sa puna frana infrastructurii din Romania!!! asta este al 2-lea zero de la conducerea "marilor proiecte" !!!
de fapt ce vorbesc cu pus de frana... asta baga in marsarier! :bash: este penibil... luat la intrebari de reporterii Romania te iubesc, nu putea sa scoata nici doua cuvinte.. domnisoarele de langa el , se vedea pe fata lor cat de jenate sunt de momentul penibil oferit de ministru (tot cu m mic). iar ionita, doar costume scumpe, gel pe par, barba aranjata si parfum... in rest zero total. mi-e scarba de asa personane "sus puse".

voicul

#10137
L-am vazut pe Sova in mai multe interviuri:
Pare foarte pregatit cu replici exacte si explicatii de ce nu poate sa faca el nimic!

Sa fim multumiti DACA (?) se finalizeaza proiectele incepute.

Situatia e trista, rau de tot!

L.E: Mai ales ca:
Deficitul bugetar, mai mare cu 5,9 miliarde de lei față de anul trecut
DAR
MAI
ALES
La nivel mondial, România este pe locul 124 din 143 în ceea ce priveşte educaţia financiară.

sublimu

https://www.facebook.com/RadioAntenaSatelor/videos/1865617043510577/

La minutul 23 spune ca 60km va da in "exploatare" inclusiv LD4.  :lol:

Io

Intrebare: ce este structura vopsita in alb si negru?




Powered by API/PUM imgur uploader
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.