News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Earthchild

Tibi, Dragos, perfidus, argumentele gen Roxin au ecou si prin alte parti, de exemplu si la mine la serviciu (si nici n-au auzit de tipul respectiv). Dar oamenii fac tot felul de scenarii pentru poticnelile nesfarsite din investitiile rutiere. Pana la urma ajunge sa fie mai plauzibila interventia ocultei mondiale decat impotenta si incompetenta celor cu functii de decizie in domeniu.

GDPR

Gresit, de fapt e mana Olandei! Nu uitati ca nu vor sa le facem concurenta la portul Rotterdam.  :D

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

@adrian rosca - doar citez/merg pe exemplu tau si ma leg de cei care au spus prima data prostii de genul asta.
Astea sunt vise/povesti/imaginatie/impresii/pareri (gen e Olanda sa nu concuram Rotterdam).

Cat se pierde acum ca nu avem autostrada 1.30h in plus - fata de A (media)?
Desigur time is money, dar 1.30 la 15h (se presupune ca s-ar duce transportul undeva in A, D, I sau F) e un 10%.

Sa nu zic ca deja Banat-ul si Ardealul sunt conectate bine la V si o sa fie si mai bine in vreo 2 ani (A10 si A3 spre TGM).

Dar suna asa fantastic cu fortele oculte!

dr4qul4

@TibiV...aia face parte din categoria  " anuntul pe autovit costa 10% din valoarea masinii".
Dar nu e pb,
Quotee ca noua, condusa de o batranica, doar in weekend cand se ducea la piata
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

danutzu_1069

@TibiV, ala merge... pe ulei..

ovicor

Femeilor din lumea-ntreaga,
Prilejul am de-a va dori
Sa nu simtiti ca azi e ziua voastra,
Ci ca va e mereu, in fiecare zi !!!

NGC

Quote from: danutzu_1069 on March 08, 2018, 09:48:51 PM
(Pe mobil, Tapatalk , pag. 1000!)

Apropo de mobil si autocorrect, ati remarcat ce a rezultat aici? :D

Quote from: trifuhoria on March 08, 2018, 11:08:20 AM
In zona nodului Alba nord și a supratraversare lunii ferate se vedea activitate susținută...

[...]

Sent from my iPhone using Tapatalk

danutzu_1069

#10073

Poate nu e de la autocorect.
U si I sunt alaturate, pe mobil...
Eu am dezactivat autocorectarea, ca sa nu ma enerveze...
In schimb am tastaturra care imi da sugestii (predictii) de cuvinte, pe baza primelor litere tastate...

tudor

Sunt aproape sa semnez petitia:
https://facem.declic.ro/campaigns/dati-drumul-a10
Mi se cere acolo sa fiu de acord cu "termenii si conditiile de utilizare a sitului" termeni si conditii pe care nu le vad.
Poate vorbeste cineva cu colegii de la declic. Vreau sa se deschida A10, dar vreau sa stiu unde ajunge si cum e folosita adresa mea de email.
Multumesc

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

perfidus

Membrii inscrisi pe site au primit un mesaj in care erau informati de intentia declic.ro de a se pune la punct cu reglementarile GDPR.
In acesta se reafirma:
"Echipa Declic știe cât de important este să protejăm datele personale ale membrilor. Depunem mult efort în securizarea bazei de date și avem o politică strictă de gestionare a acesteia. Este exclusă partajarea cu terți a informațiilor despre cei ce semnează petiții sau vânzarea adreselor de email. "
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Allex

Asta nu e semnul de drum expres cumva?

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

AdrianB1

E o incercare de gluma?

cristi5

#10079
Da, e semn de drum expres in Suedia, si zice wikipedia suedeza ca in toata Europa