News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

dumbravaandrei

#10035
Eh... usor ca nu e chiar asa grava situatia...

1) Or sa "rectifice" ca a fost vorba de darea in circulatie, nu receptie asa ca mai conteaza si pe cei ~9km Gilau-Nadaselu, in caz ca se termina si intrarea in Bucuresti, mai sunt si pe acolo niste km inchisi traficului la ora actuala.
2) Precum si cainele ii spusese porcului: mai vorbim noi dupa Paste/Craciun :)

icristian

Quote from: NGC on February 19, 2018, 09:36:28 PM
@yetiman: Poti arunca o privire in situatia actualizata (Februarie) de la CNAIR si sa actualizezi - DACA E CAZUL - graficele?
Am updatat eu datele: aici
Nu am grafice, dar e mai usor de urmarit.

Allex

Mai probabil este ca actualul ministru al transporturilor sa fie ministru si la sfarsitul anului decat actualul premier sa mai fie premier la sfarsitul anului. Oricum, de salvat mesajul acesteia si de discutat (amuzat) pe subiect atunci.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

NGC

Quote from: NGC on February 22, 2018, 10:14:42 PM
In mod sigur mai vroiam sa va zic ceva destul de important, dar am uitat ce. :p
Las asta aici ca poate imi aduc maine aminte.

Mi-am adus aminte. Este vorba despre TIRRENA SCAVI. Scriu imediat in topicul pentru DNCB.

csebi24

Baieti, n-am vrut sa scriu pe A10, ca nu area are treaba, n-am nicio sansa in weekend sa circul pe ST4 si ST3, asa-i? Era chiar frumos...

adiarc

#10040
Nu...conform unor "genii " e mai sigur pe DN
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

perfidus

@csebi24 esti inconstient, vrei cumva sa aluneci pe asfalt?
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

panzer

Quote from: TibiV on February 13, 2018, 09:32:23 PM
Si nici sa afle cine este proprietarul unei masini parcate ilegal. Trebuie sa stea langa masina pana vine proprietarul.
Cred ca asta este o legenda urbana. M-am parcat in iarna ilegal in Rasnov, prea aproape de intersectie. Am gasit un biletel f bine scris de la politia locala. Ceva de genul 8 puncte de penalizare si amenda daca nu va prezentati la sectie.
M-am dus evident la sectie, mi-am cerut scuze, si am luat doar avertisment. Mai am procesul verbal si acum.

Deci se poate, dar nu se vrea la Bucuresti.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

NU e nici o legenda urbana. La fel procedeaza si la Bucuresti. Iti pun invitatia in parbriz...dar daca nu te duci, NU au ce sa-ti faca,
Chiar am scris eu acum cateva pagini (dar cred ca pe topicul de politie rutiera) ca folosesc metoda "invitatiei" si ca mi se pare amuzant ca ..."functioneaza"  :lol:

Nu te supara pe mine ca iti spun dar.... :busted:

"un prieten bun"  :D aseara pe la 8 si ceva...Era parcat intre alte 2 masini in rond la Obor (astepta pe cineva 2 minute, si nu incurca traficul, dar tot ilegal era) cand langa opreste o masina de la Locala cu luminile albastre puse.  Cum l-a vazut ca opreste, si ca e locala, a luat-o din loc, a dat o tura.
I-a gasit tot acolo....pusese biletele celor 2 masini.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

carutasul

Hai că am citit un banc pe care l-am adaptat puțin:
Cică toate autostrăzile din România sunt blocate: două de zăpadă, restul de CNAIR

Ionut

Oraşele din România cu cel mai prost sistem de transport. ,,Putem spune că timpul a îngheţat în aceste oraşe care nu au mai înregistrat progres"

În percepţia românilor, Alexandria, Drobeta Turnu-Severin, Călăraşi, Reşiţa şi Miercurea Ciuc sunt oraşele cu cele mai nesatisfăcătoare facilităţi de transport din ţară, pottrivit unui studiu realizat de Storia în colaborare cu D&D Research, realizat pe un eşantion de 250.000 de oameni din 586 de cartiere. ,,Putem spune că în aceste oraşe mici, care nu au mai înregistrat progres, timpul a îngheţat", spune Dan Petre, Managing Partner D&D Research.

La polul opus, Oradea, Braşov, Cluj-Napoca, Sibiu şi Timişoara sunt considerate de românii chestionaţi oraşele cele mai satisfăcătoare din punct de vedere al transportului. Cele mai apreciate cartiere din punct de vedere al transportului sunt: Valea Aurie din Sibiu, Tineretului din Bucureşti, Scriitorilor din Braşov, Centrul Civic din Braşov şi Mănăştur din Cluj-Napoca, în timp ce pe ultimele locuri ale clasamentului se situează cartierele Piaţa din Focşani, Galata din Iaşi, Iţcani din Suceava, Lacul Tei din capitală şi Kiseleff din Drobeta Turnu-Severin.

ZF

cristi5

Acest domn se leaga de autobuzele diesel din Bucuresti zicand ca metropolele europene elimina Diesel.

Apoi se leaga de... tramvaie, dar nu ne spune de ce metropolele europene nici nu se gandesc sa elimine tramvaiul, dimpotriva. Il separa de trafic.

http://m.adevarul.ro/life-style/auto/du-ma-acasa-otokar-gaze-trotuar-1_5a9bee14df52022f7533be29/index.html

csebi24

Quote from: adiarc on February 27, 2018, 11:55:21 AM
Nu...conform unor "genii " e mai sigur pe DN

Cluj-Sebes noaptea e un dezastru curat. Am vazut ca si ep Harta calitii e albastru. Mie se mi se pare un verde, gropi multe, marcajele lipsesc cu desavarsire. De algomeratie nu are rost sa ma iau, e aproape catre imposibil sa depasesti regulamentar.

Cam astea is impresiile mele. Oricum poti numi drumul ala, doar sigur, NU.

Eurocopter

DN1 Cluj-Sebes nu este in niciun caz albastru pe nicio portiune, este verde in toata regula. Harta ar trebui updatata.