[B] Pasajele Petricani-Doamna Ghica-Chisinau

Started by Ionut, April 05, 2012, 04:32:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

voicul

Ar putea, dar peisajul dezolant de santier abandonat este deja.

0 coordonare, doar sa lansam ca sa mai aparem la TV.  :puke:

Cristi N

#106
Ia ca le-a venit mintea la cap. Ce-o fi cu ei, i-au luat prea multe persoane la 11m?

Teoretic pana acum nici nu trebuiau sa bage vreo cazma in pamant pentru ca spatiul verde este in adminstrarea ADP S2 nu a PMB. Pentru asta exista si un proiect de HCGMB care a fost supus la vot din nou azi si nu stiu daca a fost aprobat. Este a doua oara cand trece prin consiliu, tura trecuta nu exista OUG 114 si aveau nevoie de 2/3 din voturi asa ca atunci proiectul a fost respins.

Barzote

Astazi dimineata am discutat cu persoanele implicate in proiect.
Mi-au spus ca dupa 20 august trebuie sa eliberam locurile de parcare de pe Doamna Ghica pentru ca vor incepe sapaturile . Vor fi taiati si copacii care le stau in drum .

cezar-mario2012

(GPS)


De ieri au fost puse aceste afișe pe toate mașinile de pe partea cu cazinoul și magazinul de haine.

Powered by API/PUM imgur uploader

Titza

#109

Gendan


Ionut


paulmare

#112
Dap duamna a zis ca se reface "studiul" sa faca loc si tramvaiului
dincolo la "electrici" s-a discutat mult despre asta

Ionut

Păi si daca a zis duamna, ce? Plus ca lasa ca panoul merge si fara tramvai. Varza totala ca de obicei.

Pelicanul

Ideea e că tramvaiul va circula pe pasaj pe banda a II - a de circulație. Habar nu am dacă va mai face stație deasupra Șoselei Colentina.
Vroiaţi putere ? Vă imprumutam o locomotivă...

Earthchild

Macar au renuntat la aberatia de pasaj in stil CFR.

TibiV

#116
De unde stii ca au renuntat?
Ala este un desen la fel de "orientativ" ca si precedentul...
Carioca si atat.  :(

Saptamana viitoare poate apare un hobanat... Direct in Voluntari.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cristi N

Spatiul verde sub forma de triunghi dinspre Nord nu mai exista, a fost balastat si betonat, probabil urmeaza sa il asfalteze pentru a fi folosit la devierea circulatiei. Acum este ingradit cu balize plastic.
Spatiul verde sub forma de trinunghi dinspre Sud nu mai exista nici el, este in curs de balastare, practic este cu un pas in urma celui de mai sus.
Pe trotuarul dintre strazile Ion Berindei - Dna Ghica -Colentina avem o mare groapa si alaturi mai multe prefabricate din beton. Par a fi pentru o galerie de termoficare.
Din pacate fara poze. :(

Titza

#118







Telvanni

Astazi am vazut ca a aparut si panoul de santier, din pacate nu am putut sa-l fotografiez.