Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

frunzaverde

Quote from: adiarc on October 15, 2014, 11:15:16 AM
da corect....ramane de vazut daca d-nul Salini va reusi sa curete mizeria lasata de Impregilo sau va merge pe aceasi carte

Dat fiind ca pe lotul din Lugoj - Deva pe care il au, cf. CNADNR nu au trimit notificarea catre CNADNR de schimbare de nume si de inmatriculare... nu cred ca vom vedea mari schimbari sau abordari diferite fata de cele de pana acum.

De altfel, in Panama, mos Salini tragea sforile cand au facut scandalul absurd...
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

medicul de garda

Quote from: Harry on October 15, 2014, 12:07:25 AM
s a anulat prima licitatie din cauza ca nu s a depus nici o oferta. in mod normal acum ar trebui refacuta documentatia si apoi reluata licitatia.

Avand in vedere ca licitatia a fost afisata pe un colt obscur al unui DRDP, la Achizitii directe, si din cate am inteles de la alti colegi, nu se vedea pe SEAP  :o, cred si eu ca nu a participat nimeni. Dar nu-i bai, am observat la DRDP-uri ca licitatii d-astea marunte se anuleaza si se reiau in mod regulat, din diverse motive. Probabil va fi reluata intreaga procedura peste 2-3 saptamani. Oricum termenul e foarte scurt, asa ca nu prea conteaza. La anul, daca merg lucrurile bine, ar trebui sa fie scoasa la licitatie executia acestui drum amarat care rezolva atatea probleme in zona Cluj-Turda.
Trust me, I'm an east-european doctor!

florin74

#1802
Vad ca se judeca CNADNR cu firma care a castigat initial centura Tecuci, contract reziliat. Posibil pe despagubiri solictate de portughezi. Deocamdata au pierdut in CAB pe fond.

http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000312384&id_inst=2

Au amanat termenul de depunere a ofertelor la relicitare, pe 30.10.2014, initial fiind 10.10.2014

alecu26

si se pare ca signore Salini a demisionat din conducerea Salini. Sau in fine...din diferite functii ce le avea pe acolo. oricum tot el ramane "capo".
Drumurile noastre POATE;

Zorbas

Salut
Plati cnadnr

AECOM INGENIERIA SRL   40,300.00   LEI   CONSTRUCTIA VARIANTEI DE OCOLIRE CARACAL- RELICITARE

Ce pot face cu bani acestia??

florin74


Zorbas

ok, sper sa termine la timp ,daca vor veni si banii pentru constructie.

Zorbas

si continuam si cu centura Bucuresti

SEARCH CORPORATION   274,327.18   LEI   CONSULTANTA PT MODERNIZARE CENTURA RUTIERA A MUNICIPIULUI BUCURESTI INTRE A1-DN7, DN2-A2

poate va fi gata peste cativa ani buni , de la Cernica pana la A2 nu au facut nimic


dr4qul4

Stirea ar fi halucinanta daca nu am fi in campanie electorala sau baronasul de la Mures, nu ar fi din tabara cealalta.

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alecu26

Drumurile noastre POATE;

delacroix

Quote from: alecu26 on October 17, 2014, 01:33:40 PM
care e baronasul de la TgM?
Se refera la Ciorian Minodor Dobre, presedinte CJ. Adica de Mures nu de TgM. Si nici macar nu e bar ci doar c. La TgM este un singur baron.

alecu26

off topic la greu...dar nu ma abtin: ma invart in zona...si chiar nu stiu de cine vorbiti si cine sunt singurii baroni, sau ""c""...conti?
Drumurile noastre POATE;

florin74

La primar cred ca se refera,  Dorin Florea.  :D

dr4qul4

preşedintele CJ Mureş, Ciprian Dobre, cel care a declarat ca s-a intarziat santierul pentru Ponta e de la PNL.

Si nefiind de la putere e doar un baronas, sau mai degraba un Conas
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024