Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

florin74

Centura Tg Mures - joi 05.06.2014. As pune pariu pe o bere ca e ultimul. Zi importanta pentru STRABAG, cred ca o sa fie si o decizie pe lot 2 Turda Sebes.
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000315368&id_inst=2

myid

Mai stie cineva ceva de centura Brasov ?

Lotul 2 - largire la doua benzi pe sens
Lotul 3/1 ? -  continuare lucrari nefinalizate de Alpine ..

Stiu ca erau in diferite stagii de licitare, contestatii, etc...

Mersi pentru raspuns

florin74


florin74

#1384
Quote from: florin74 on February 26, 2014, 10:17:13 AM
S-au deschis ofertele la Centura Caracal
Valoare estimata : 69.244.732 lei
13 oferte depuse

1 Secol SPA 41.685.313 lei
2. Beozzio Construzioni - Shelter Construct SRL- Pasquale ALO SRL - 49.832.729 lei
3. SC Tehnnic Assist - Cocietatea Constructii Drumuri si Autostrazi SA - 51.265.758 LEI
4. Copisa - 51.347.743 lei

Dupa urmeaza tot felul de asocieri si firme de firme locale, inclusiv TEL DRUM, o parte din consortiu castigator pe lot 2 Sebes- Turda, etc.
Lena cu Teloxim si Azvi cu Straco sunt destul de departe (parca locul 10 si 12). Bilfinger pe 9

Contestatii la CNSC.
http://www.cnsc.ro/wp-content/uploads/decizii/decizii-2014/decizie-1621.pdf

SECOL castigator, Respinsa contestatia BEOZZIA (referitoare la pretul mic al lui SECOL), acceptatat contestatia TELDRUM prin care i-a fost declarata oferta neconforma.
Tare ciudat, pe DN 6 unde tot SECOL a castigat a fost acceptata o contestie prin care se cerea justificarea pretului foarte mic. Aici a fost respinsa.

delacroix

Centura TgM. rezolvata. Florine hai cu anuntul "oficial"!

florin74


adiarc

daca s-a respins definitiv contestatia Strabag se poate semna ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

florin74


adiarc

nu stiu daca sa ma bucur sau nu...judecand dupa istoricul acestora  ???
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

sa nu te bucuri. Oare ce a mai facut Neaga cu amenintarile privind lucrarile de pe valea jiului?

Are acolo clienti doar unul si unul....Copisa si Comsa...fiecare cu lcurari noi castigate dar de care-si vor bate joc.
Drumurile noastre POATE;

cove_adrian

http://moldovavreaautostrada.ro
MVA - Moldova Vrea Autostrada
Miscare civica, independenta, apolitica

julienb

s-a finalizat evaluarea, Chiruli Andrea pe lot 1 si Viarom pe lot 2, dar acum sunt contestatii.

Quote from: myid on June 02, 2014, 07:24:54 PM
Mai stie cineva ceva de centura Brasov ?

Lotul 2 - largire la doua benzi pe sens
Lotul 3/1 ? -  continuare lucrari nefinalizate de Alpine ..

Stiu ca erau in diferite stagii de licitare, contestatii, etc...

Mersi pentru raspuns

florin74

Ce o sa mai curga cu contestatii, mai ales la alde Chirulli  :)

julienb