Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

panzer

Quote from: cezar-mario2012 on March 27, 2014, 11:32:25 AM
A0 sud este rentabila de făcut ea cuprinzând si A2+A1, taxa se va lua după cele doua autostrăzi,  A0 va fi gratuită.  Traficul cel mai mare este pe direcția Giurgiu-Pitești si Giurgiu-Moldova, mai slab pe celelalte direcți.
Mie unuia mi se pare ca cel mai mult trafic vine de pe A1 si se duce ba pe DN2 (Moldova) sau pe A2 Constanta.

Daca DNCB sud se va face cu bani europeni sa vad eu cine le aproba giratoriu suspendat la Domensti - Prelungirea Ghencea.

Un BIG LIKE pt Mrs. Este pentru prima data cand vad si antreprenorul lucrand anul asta si trec destul de des prin zona. Pana acum doar Verta Tel la utilitati.

udar

#1276
vineri dimineata am trecut pe CB partea de nord si slaba actiune era pe aceasta bucata Chitila-A1

http://www.youtube.com/v/cvq4kax-Y0c


davyl

udar nota 10 pentru video. De muzica nu mai zic nimic, a zis deja tavi:lol:

Dragi colegi forumisti: am si eu o intrebare. E deschisa centura Caransebes? Banuiesc ca da, caci eu cred ca au terminat lucrarile, insa nu se stie niciodata. Evident, de centura Domasnea nici nu indraznesc sa intreb ca banuiesc ca se tot lucreaza si nu este deschisa, altfel as fi vazut aici pe forum vreo vorba sau doua.

Intentionez sa vin acasa pentru sarbatorile de Pasti la sfarsitul saptamanii si "imi fac temele". Multumesc anticipat pentru orice raspuns :).

florin74

Quote from: Tavi on April 06, 2014, 09:38:40 PM
Tare muzica  :D

Se potriveste de minune cu ritmul lucrarilor  :lol:, cred ca este "Mars funebru" de Chopin.

udar

#1280
Quote from: davyl on April 07, 2014, 11:50:35 AM
Dragi colegi forumisti: am si eu o intrebare. E deschisa centura Caransebes?
centura Caransebes este deschisa iar Domasnea este tot inchisa si parasita, ieri am trecut pe acolo.
....

davyl

Mii de multumiri udar... Cam exact cum ma asteptam... Bine ca macar este functionala centura Caransebes :)

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

pe la min 2,50 incep acele ziduri de sprijin cu fata din material vegetal, care exista si pe Lugoj-Deva 1.

Groaznic, groaznic de slab traficul....iar preturile sunt de autostrada.
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Era duminica dimineata inainte de ora 9.
De la 1.33 pana la 2.45 e portiunea refacuta in 2013, zona de care zici tu are deja ceva vechime si rezista.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florin74

STRABAG pierde la CNSC contestatia pe centura Tg Mures. Incet dar sigur cred ca se duce la COPISA. :(
http://cnsc.ro/images/stories/decizii2014/decizie_965.pdf

RaduC

^^^ Eu sper ca STRABAG sa aiba castig de cauza la CAB, daca vor face contestatie.

florin74

Au pierdut odata, poate de data asta au mai mult noroc, desi nu prea cred.

alecu26

prima data am crezut ca e deja vu....acum am inteles ce s-a intamplat.

Prima data a contestat la CNSC Copisa (a contestat declararea Strabag castigator) si acum a contestat Strabag declararea castigatoare a Copisei.
Drumurile noastre POATE;

florin74

#1289
Exact, COPISA a avut un pret mai bun cu 20.000 lei, initial a fost descalificata de CNADNR, STRABAG castigator, a contestat COPISA, CNSC i-a dat dreptate COPISA, STRABAG a contestat la CAB care i-a dat dreptate COPISA, s-a reevaluat oferta COPISA ca urmare a deciziei CAB, a fost declarata castigatoare COPISA,  a contestat STRABAG la CNSC, s-a respins de catre CNSC, urmeaza contestatie STRABAG la CAB (probabil respinsa) si gata!
Culmea justitiei ar fi ca CAB sa-i dea dreptate STRABAG, sa vezi atunci iar balamuc!