Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

tigrel58

^
In tot raul e si un bine ca au inceput, este "o scurtatura".
CAB se va pronunta mai repede asupra deciziei CNSC, pe partea "lunga" CNADNR facea un nou raport al procedurii care se contesta iar la CNSC.
Acum sa vedem cate termene / conexari de dosare / expertize / concluzii ale partilor vor fi la CAB.

Ionut

^ Pana la urma cum a ramas procedura pe segmentul de autostrada? Se face half-profile, asa cum era initial gandit, da?

tigrel58

#1112
Liber la licitatia pentru constructia variantei de ocolire a Municipiului Brasov, Lot 1: Tronson I, DN1-DN11-
relicitare, anunt de participare in SEAP nr. 148769. Traseu 7,3 km, valoare estimata contract minim 88,35 mil. lei, executie probabil 12 luni, deschidere oferte 26.02.
Este vorba de lotul EX-ALPINE, realizat cam 56% pana la falimentul austriecilor.
De vazut daca CNADNR da drumul si la Arad - Pecica, Neaga zicea in august ca se publica anuntul de licitatie pana in 15 septembrie. Asa-i la noi cu proverbul <orice minune tine...4 luni>.

dorum

S-ar parea ca pe centura Bacau am ramas doar cu aceste 2 procese la CAB:

http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000310672&id_inst=2 - reclamant MAX BOEGL
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000310678&id_inst=2 - reclamant PA&CO

... inca nu a aparut alt petent in afara celor 2, mai asteptam...insa cred ca termenul de atacare a deciziei CNSC a expirat!

pasadia

Fara UMB (ma rog, Sa&nu stiu ce denumire a avut)? Astia pregatesc inchiderea firmei?  :-[

florin74

#1115
Quote from: pasadia on January 14, 2014, 10:42:53 AM
Fara UMB (ma rog, Sa&nu stiu ce denumire a avut)? Astia pregatesc inchiderea firmei?  :-[

Nu prea au ce sa conteste in aceasta faza, decizia CNSC ii favorizeaza, intrucat a solicitat CNADNR reevaluarea ofertei lor, si cum au cel mai bun pret, ar fi un nonsens pentru ei sa conteste decizia CNSC.

PA&CO a contestat descalificarea lor, respins CNSC atacata la Curtea de Apel
MAX BOEGL chiar nu stiu care e motivul pentru care a atact decizia CNSC.
O sa caut motivarea deciziei, poate mai aflam lucruri interesante.



doryan93


CNADNR reia licitaţia pentru primul tronson al centurii Braşov, cu o lungime de 7,29 kilometri.
Stadiul fizic al lucrărilor la momentul rezilierii contractului era de 56%.
Termenul limită pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare este 26 februarie.
Sursa

dorum


florin74

Era de asteptat, doar ei erau castigatorii desemnati de CNADNR.
Sper sa fie conexate toate aceste dosare, si sa sa se dea o hotarare cat mai rapida.

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

Liniste si pace atat sambata cat si duminica pe caricatura de centura a Bucurestilor
Toate utilaje stationau...







A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

Pe ce segment de centura ai fost? Pe sud sau pe nord? Par sa fie pe sud facute pozele, dar nu pot sa-mi dau seama exact.


MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

florin74

Deci avem:  MAX BOEGL, PA&CO, STRABAG si TURCII care contesta.

Cum SA&PE este  favorizata de decizia CNSC, cred ca in curand o sa apara si ei pe lista.