Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.


Archi

Daca e sau nu plauzibila informatia nu stiu, dar ce e cert este ca TM are urgent nevoie de centura sud. Nu ai vrea sa sti cat e de valurit asfaltul pe ruta din oras a tirurilor. De aglomeratia creata nu mai vorbesc.

savagedanyro

#1082
^^
NU !!!

De 9 ani ni se spune in fiecare decembrie : LA ANUL INCEPE CENTURA SUD , in 2 ani circulati pe ea !!!!

9 ANI !!!!!!!!!!!!!!! ma scuzati daca nu cred stirea asta, mai ales ca vine de la nenea bojin...

TIMISOARA 2021 !

dorum

nu sunt bani alocati pt asta... savagedanyro are dreptate, si ii impartasesc supararea...pe ruta Dorobantilor - Stefan cel Mare - Buziasului - Rebreanu - Sagului ( ruta E-S) s-au realizat modernizari ale infrastructurii acum cativa ani buni, iar acum de la traficul greu s-a distrus o mare parte din ce s-a realizat atunci...din pacate!!

rocklee

ne fiind deal locului nu cunosc situatia ..imi pare rau ca orase precum timisoara arad ..si altele nu beneficiaza de o centura complecta .....

florin74

Daca va era dor de o contestatie.
Centura Tg. Mures.
http://cnsc.ro/images/stories/decizi...cizie_4604.pdf

S-a acceptat contestatia COPISA, urmeaza Curte de Apel. Ar fi cam naspa sa castige astia, dupa experienta Centura Caransebes. Diferenta dintre ei este de 40.000 lei in favoarea COPISA, (0,03% din pret castigator), cred ca e cea mai mica diferenta intre loc 1 si loc 2 pe care am vazut-o pana acum.

rocklee

Cine a fost cistigator pe centura targu mures??????

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

florin74


phb2

#1089
STRABAG ? Très bien, mais si je me souviens bien, Strabag était 2ème à la soumission. Qu'est devenu le 1er ( je ne me rappelle plus le nom ) ?
OK pour Strabag ; en relisant le forum, j'ai tout trouvé. Copisa Constructora, arrivé 1er, a été écarté et sa réclamation en justice a été rejetée.

mariansb

Ieri pe la ora 17 am trecut pe centura Caransebes.
Drumul e ok, nici nu am sesizat unde a fost podul cu probleme.
Centura Domasnea e tot inchisa.
Acum constat ca am erori pe card si nu pot pune pozele.

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

dorum

in sfarsit o confirmare de la fata locului!
multumim mariansb
pacat de poze, dar no problem!
:cheers:

stangabriel

La intersectia Centura Bucuresti-Stefanesti nu se mai poate vira la stanga dinspre Stefanesti/Bucuresti,e obligatoriu dreapta,intoarcerea spre A2 de face in  Giratoriu nod A3.

A ramas periculos de facut stanga de pe Centura spre Stefanesti/Bucuresti,plus Tunari unde nu e nici o modificare.

user201

Câteva imagini din 21 Decembrie de pe centura Arad:











Concluzia: liniște totală.

În plus o imagine din Pecica din aceeași zi:


rocklee

user 201...sinistre imagini  :o...cita bataie de joc fata de cetateni rominiei si fata de banul public ...cita bataie de joc fata de soferi....ce sai faci daca nu esti din acelasi partid ...ce gindire optuza ....iti vine sa le spui numai de ''bine''  O:-)