Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

Ionut

Arata bine lucrarea! Intre DN13 si DN11 este tot 2x2? Lamuriti-ma va rog: Alpine a avut contractul dintre DN11 si bucata centurii mai vechi dispre Sacele? Sau care bucata, sincer le incurc, n-am urmarit atent. Oricum, o data ce va fi si bucata asta gata, Brasovul este OK, are practic inel.

bogdymol



De la stanga spre dreapta:
rosu - tronsonul proaspat inaugurat, 2+2
albastru deschis - tronsonul vechi (de vreo 4-5 ani), cu o banda pe sens
verde - tronsonul Alpine, 2+2, lucrare abandonata pe la 50%
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

alecu26

ce-ar fi sa o inchida complet...cu tunel si doar o iesire-doua in acel cartier..Radovan parca. (unde vin ursii).
Drumurile noastre POATE;

tigrel58

Racadau se cheama cartierul unde vin ursii.
Inelul se va inchide, dar incomplet cu autoatrada Comarnic - Cristian, nodul final va fi intre Ghimbav si Codlea.

teocharis

intre Dn1 si DN73 strada Ioan Clopotel a fost largita la 2x2 cu parapete pe mijloc?

dorum

...imi vine sa urlu...de bucurie pt brasoveni si de ciuda pt TM...avem si noi un ciot de centura E-N iar tot traficul spre sud si vest trece prin oras...iar perspective 0 barat...bine ca pe relatia N-E avem centura dublata de A1...meserie ce sa mai zic!!!

savagedanyro

TIMISOARA 2021 !

iuli

Am scris de despre centura Timisoareai, de la o sursa, nu se mai face nimic in urmatorii ani, e abandondat proiectul!  :(

Bojin abereaza electoral!!!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

100 mil euro o centura????
asta-i dus cu capu'...
sau TION abereaza din nou...

patratel_ro

la centura arad nord se mai face ceva ? in ce stadiu e ? sunt gata pasarelele peste CF?

dorum

sunt gata!!!... adica GATA, lasate in paragina...:(

patratel_ro

mersi de info e bine de stiut - trecem prin oras ca noi astia cu masini mici macar avem alternativa

dorum

..am fost zmeu de cateva ori...mergand de la TM la Santana, mergeam pe A1 pana la capat si o luam apoi pe centura Nord...foarte, foarte rar am stat in coloana 20-30 min...in rest stateam cate o ora...cand prin oras de la Arad Sud pana la iesirea spre Oradea nu faceam mai mult de 15-20 min chiar daca era aglomerat...iar ultima data am prins coloana aproape de primul sens giratoriu de intrare in Arad, in zona industriala...de atunci m-am lecuit si ma duc prin oras...

ashbird

Quote from: teocharis on December 05, 2013, 03:40:24 PM
intre Dn1 si DN73 strada Ioan Clopotel a fost largita la 2x2 cu parapete pe mijloc?

Nu, Ioan Clopotel are doar 1x1 foarte generos cred ca are 7 metrii .. nu are despartitoare de sens. si e folosita de cei care coboara de pe centura spre Rasnov(dn73) -- si de cei care urca de pe DN73 pe centura. si a fost reasfaltata de Primaria Brasov.

Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

disney

#1019
Este in plan continuarea Centurii Lugoj catre Sud, adica intre DN58A si DN6? Aveti ceva detalii?

Dar pentru continuarea Centurii Caransebes catre Vest, intre DN58A si DN6?