Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 32 Guests are viewing this topic.

sebba

Pai o fi vreun grangure care beneficiaza direct de acea centura...
Norocul celor din Mihailesti... :)
Sailing away! S/Y Haimana

sebba

@udar
Pai da, ptr 3.5tone, dar ptr camioane nu prea mai merge traseul ala
Sailing away! S/Y Haimana


marius_ar

^^^  Tir-urile nu mai au voie prin Arad. Traseul de mai sus nu mai este folosit de Tir-uri de cand s-a deschis autostrada. Cei care vin dinspre Timisoara si merg spre Deva trebuie sa ocoleasca pe autostrada si pe centura nord dn7.

doryan93


alecu26

ce se intampla cu centura Tecuci?

Ce se intampla cu celelalte centuri ale lui Romstrade nefinalizate....doar la nadlac arad sa relicitat ceva.
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Cred ca mai au putin de tot si deschid Centura Alexandria. Putin de tot adica zile.

mitsu

#772
Centura Alexandria nu are legatura cu Romstrade.

Tot ce avea Romstrade a ramas in aer. Inclusiv Transalpina, unde nici macar nu a fost reziliat contractul.

Centura Caracal e abandonata, la fel ca si lotul din DN6 al lui Romstrade, intre Caracal si Rosiori. Drumul e distrus pe o jumatate de sens si aproape reabilitat pe celalalt sens. Ca sa mergi pe acolo fie te strecori pe un sens cam de 2 metri latime, cu un sant urias in dreapta, fie incaleci cu o roata sensul celalalt, mult mai inalt, fiind latit si reabilitat (fara ultimul strat de uzura). Oricum, e dezastru. Au crescut deja balarii pe sensul distrus pe care n-au mai apucat sa-l reabiliteze.

Ionut

Quote from: mitsu on July 26, 2013, 05:57:04 PM
Centura Alexandria nu are legatura cu Romstrade.

WTF?! Am zis eu ca are? Am zis ca este pe cale sa se deschida. In giratoriul cu DN6 la intrare in Alexandria dinspre B erau puse indicatoarele si totul e pregatit. Nu stiu cand se va deschide, insa cred ca foarte curand.

mitsu

Mi s-a parut ca i-ai raspuns lui alecu_26 din postul anterior

usiabc

http://www.cnadnr.ro/proiect_pcd.php?id=572SALUTARI LA TOATA LUMEA.PENTRU CENTURA BACAULUI CNADNR A ANUNTAT O NOUA AMANARE.

viossboss

Quote from: alecu26 on July 26, 2013, 09:04:13 AM
ce se intampla cu centura Tecuci?


Azi am trecut pe acolo, doi piloni intr-un capat al centurii si inca doi in celalalt capat , cei din urma nici macar pana sus gata . Bineinteles ca numai pe  cate o parte a parte a pasajelor , in rest liniste si pace.Ma rog era dupa ora 17.00
Dream come through !
Once in a lifetime !

penad2007

La noua rectificare bugetara , bugetul MT se micsoreaza , deci .......... :((

alecu26

#778
Quote from: mitsu on July 26, 2013, 05:57:04 PM
Centura Caracal e abandonata, la fel ca si lotul din DN6 al lui Romstrade, intre Caracal si Rosiori.

pai de ce nu se misca cu relicitare, etc?

Doar nu asteapta sau chiar poate crede cineva pe bune ca Romstrade mai exista? Adica se asteapta sa iasa Iordache din inchisoare?

E drept...si la Nadlac-Arad a fost un mic trick...contractul nu s-a reziliat ca era patronul cercetat al uneia din societati...ci ca erau in intarziere.
Drumurile noastre POATE;

user201

Poze noi cu centura Brașov pe SCC aici și aici . Mă bucur că Vectra a mai progresat. Legat de tronsonul II, am înțeles că doar în primăvara 2014 se va relicita.