Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 29 Guests are viewing this topic.

sebba

pai anul asta se poarta centurile rupte-n doua

CB-e asa cum se vede, centura Aradului e lasata de izbeliste, centura Caransebesului e inca inchisa, le aluneca nush ce poduri pe acolo...
care mai sunt?
Sailing away! S/Y Haimana

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

asztalos

Erau promisiuni mai tot timpul ca se apuca de centura Targu Mures... pana in acest moment nu se intampla nimic... de fapt de ani de zile e liniste si pace  :(

Hercule

#738
Se lucreaza doar la centura Cluj.

Am putea cinta: "Pusca si centura/cureaua lata..." :lol:

Deșteaptă-te române!

hentz

Azi "mi-am facut o aroganta" am mers de la Domnesti pana la Magurele pe minunata centura


Acestea sunt din aceeasi zona  cu precedentele dar de data asta pe uscat










Astea sunt dupa intersecta cu DN6 ,ca tot nu fusesem pana acum




















Imi fac curaj si o sa ajung si pana la Jilava


MHN

Quote from: asztalos on July 02, 2013, 09:34:58 AM
Erau promisiuni mai tot timpul ca se apuca de centura Targu Mures... pana in acest moment nu se intampla nimic... de fapt de ani de zile e liniste si pace  :(
Licitatia pentru desemnarea constructorului este in derulare.
Termenul initial pentru depunerea ofertelor a fost 17 Iunie, insa acesta a fost prelungit prima data pana in 10 Iulie, iar apoi pana in 23 Iulie.

alecu26

La fel si pentru Bacau, Stei, Alesd.

De bine de rau...se termina si centura Alexandriei.

Ar fi fost si cea de la Caracal...dar toata lumea a pus botul la lacomia lui Iordache si i-au dat pe mana taspe lucrari, doar ca sa poata sa-si ia avansul si sa-l plimbe de la o lucare la alta ca finantare.
Drumurile noastre POATE;

DarkPeace

#743
Ieri seara am fost pe centura Clujului. Pot spune ca se lucreaza si la ora 20. Erau undeva la 6 utilaje care lucrau la traseul caii de rulare.
In rest este arhicunoscuta calitatea drumului tehnologic in zonele de lucrari, care face ca aceasta centura sa nu fie preferata de multa lume.

http://www.youtube.com/v/T3fOr_cRZmU

nenea_hartia

^ Îmi poți spune, te rog, ce firmă lucrează acolo?

florin74

Quote from: nenea_hartia on July 05, 2013, 11:12:56 AM
^ Îmi poți spune, te rog, ce firmă lucrează acolo?

consortiu Keller si Diferit (initial a fost o companie din Ungaria si Keller, au intrat in insolventa cei din Ungaria si au preluat Keller)


ciprebbe

Azi noapte si la 23.45 se muncea pe centura Clujului la lumina reflectoarelor.
Au terminat de excavat pamantul, lucreaza la terasament si se pregatesc in curand sa aseze stabilizatul.
Drumul tehnologic e rupt, si marcat pe lateral cu o banda tip scotch :D (limita e de 30).
Se incearca, ca in max 2 luni sa deschida traficului portiunea cu alunecarea de teren dinspre Turda, urmad sa se mute la capatul dinspre viaduct unde au de inaltat terasamentul ft mult si va mai dura ceva acolo.
E bine ca au lamurit si problema cu acea gaura dintre loturi de 40m si acum e atacata si zona aceea.
S-ar putea ca aceasta zona sa duca finalizarea lucrarii inspre sfarsitul anului.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Contractul de pe lotul Alpine din Centura Brasov a fost reziliat. Sursa secreta, stiti motivul.

ciprebbe

#749
Alpine Bau GmbH (Austria) e clar in Faliment , Alpine Romania (copilul) mai poate face ceva? gen asfalt pe A3? 
Cred ca si daca poate intrebarea va fi cu cine, ce furnizori s-ar risca sa lucreze cu ei.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe