Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

@adsailton92 excelente poze dar am si eu o intrebare legata de ele nu ti se pare ca din multe lipsesc muncitorii?
Cum ti s-a parut ritmul de lucru mai ales pe o asa vreme?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adsailton92

Salut,
Scriu direct de pe centura. Relatare live. Am evitat sa le fac poze, din motive stiute de toti, preferand sa intru in vorba cu ei.....sau facand pe prostul, adica ce se construieste aici? sau ce bine arata. Plus, ca am prins pauza de masa.
De lucrat se lucreaza. O sa revin.

adsailton92

Salut,
Continuarea plimbarii pe Centura Brasovului.
Am nimerit, din nou, in timpul,pauzei de masa. De lucrat se lucreaza, in special la supratraversarea peste DN1, unde sunt cam intarziati din punctul meu de vedere.



Pasaj acces Cartier Bartolomeu:




Lucrari de asfaltare:



Sens giratoriu la capatul dinspre DN1:

Sfarsit:

ciprebbe

Multumiri de update, mai ales ca il faci direct de acolo :P
Dupa ce ne-ai invatat cu filmarile tale superbe de pe drumurile patriei acu ne areti ca sti sa vi si cu poze pe masura.
Felicitari.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Multumesc si eu, excelent update!!! :cheers:
E bine ca inca se lucreaza, avem sperante ca va merge inainte lucrarea. Arata foarte bine si chiar pare o treaba de calitate. Elevatiile arata foarte bine, la fel si fundatia drumului si asfaltul. E bine, e bine.

adsailton92


MRS

Cum spuneam si pe thread-ul dedicat, se apropie 8(9) :bash:
:cheers:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut


cineva

In Timisoara mai exista vreun plan de extindere a centurii pentru a inconjura orasul?

Pelbartus

Deocamdata doar plan pe hartie, cu finantare probabil in 2014-2020...


udar


...............Timisoara cred ca sta cel mai post la infrastructura in comparatie cu orasele de calibrul ei  >:(


cricric

Quote from: udar on November 24, 2012, 06:18:06 PM

...............Timisoara cred ca sta cel mai post la infrastructura in comparatie cu orasele de calibrul ei  >:(

Udar, nu exista posibilitatea sa se combine doua tipuri finantari pentru aceeasi lucrare? Adica o parte din autostrada spre Serbia e practic   o bucata din inelul centurii, care pleaca undeva de langa Remetea Mare. Practic ar fi partea de est al inelului.  Pe langa finantare TEN-T, poate se mai poate accesa pentru lucrarea asta si fonduri UE pentru centuri, cum e cazul la Brasov.

udar

 :ohno: :no: pana...... ,poate ........ ,etc  , dar aici se bate pasul pe loc atat in oras cat si legaturile cu ext.......
ex: daca vi de la Sannicolaul  cu un TIR si vrei sa ajungi la Resita,Moravita sau zona industriala Sagului ai o singura varianta ocolirea orasului 270 grade , aproape ca vii de unde ai plecat ..... :lol:

bogdymol

Quote from: udar on November 24, 2012, 08:42:30 PM
:ohno: :no: pana...... ,poate ........ ,etc  , dar aici se bate pasul pe loc atat in oras cat si legaturile cu ext.......
ex: daca vi de la Sannicolaul  cu un TIR si vrei sa ajungi la Resita,Moravita sau zona industriala Sagului ai o singura varianta ocolirea orasului 270 grade , aproape ca vii de unde ai plecat ..... :lol:

Si la Arad cum era inainte de deschiderea autostrazii? Un TIR care mergea pe ruta foarte plauzibila Nadlac - Calafat trebuia sa ocoleasca tot orasul la 270 grade... http://goo.gl/maps/sKuGM
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

udar

la Arad era si mai maspa cu cele 2 treceri de CF de pe centura............ :ohno: