Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.


NGC

^^^

VO Targu Mures

Quote from: NGC20 on May 03, 2016, 11:20:06 PM
S-a facut recurs la CAMS si nu cred ca vom vedea miscare in teren cel putin pana prin Iunie.

NGC

Quote from: qsv on May 02, 2016, 12:18:48 AM
Quote from: TibiV on April 30, 2016, 07:58:50 PM
Conform planului, VO Mihailesti va incepe cu un giratoriu  care se va construi aici:

Ma bag si eu in seama...cum o sa preia un giratoriu (despre care nu stiu cate benzi pe sens va avea dar sper ca minim 2) traficul actual de la sfarsitul saptamanii, cand pe intreg DN 6 se formeaza cozi kilometrice?

^^^ Asa este prevazut sa arate in final intersectiile din cele 2 capete.





TibiV

Măcar sensul București->Alexandria puteau să îl deniveleze în ambele intersecții... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

Cati ani au stat pentru licitatia asta?
3 km de DN 2X2, 1 sens giratoriu si 1 intersectie in T....... Totul pe plat.

Am si eu o intrebare: Bucata inegrita a DN6, cea de la sud de intersectia in T va disparea? De ce nu e lasata ca bretea de iesire din Mihailesti spre Alexandria? De ce i-ai obliga si pe acestia sa intre in intersectia in T
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Probabil tocmai de aia...
Să nu se creadă "mai şmecheri" mihailestenii care merg spre Alexandria. Să stea naibii şi ei la coadă.
La coadă în T.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Horațiu 87

#3786
@NGC20, ne-ai dat o veste buna cu VO Suceava  :jumpy: :jumpy:
@dodo raspunsul la intrebarea ta era cu cateva postari mai sus, trebuie doar sa cauti inainte sa pui o intrebare
@toata lumea: astia chiar nu au invatat nimic din alte proiecte "geniale", gen Pipera-Tunari, unde trebuie sa tai doua benzi pentru a vira stanga ?   >:( >:( Mai grav e faptul ca cei ce vor iesi de la Mihailesti si vor face la stanga in intersectia in T trebuie sa "taie" ambele sensuri de circulatie (4 benzi)  :bash: :bash: :bash:

pasadia

Nu chiar 4, doar 2 (adica sensul Buc- Alexandria). Au banda de incadrare/accelerare pe sensul spre Bucuresti.

medicul de garda

Nu cred ca e asa tragica intersectia aia in T la Mihailesti, pentru cine vrea sa o ia spre Bucuresti e mult mai facil sa parcurga pur si simplu comuna pe drumul liber si sa iasa in giratoriu, unde va avea prioritate fata de cei care vin dinspre Alexandria. Si spre Alexandria e absolut OK, daca se face banda aia de accelerare ca in proiect.
Trust me, I'm an east-european doctor!

Allex

Centura ROMAN cea noua, pe directia Iasi - Vaslui (scuzati calitatea filmarii, camera de bord ieftina)

https://www.youtube.com/v/xhGWdKFauQA

Si harta :




Am modificat in OSM drumul punctat, e prima editare, sper ca am facut-o corect.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

aditd

Felicitari pentru ca ai facut filmarea.

Nu puteau sa mai puna un pod peste calea fereata (castigi timp pe centura si il pierzi la bariera)?

dr4qul4

Sunt curios daca merge cineva de la Iasi la Vaslui via Roman  :lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Allex

#3792
^
Nu dinspre Iasi preia trafic pentru Vaslui, ci dinspre Suceava + Targu Neamt (Zona NV a Moldovei). Doar ca toata lumea stie de iesirea din Roman spre Iasi, chiar daca e aceeasi cu iesirea spre Suceava.

@aditd partea de drum renovata este cea pe care am marcat-o pe harta, nu include si calea ferata. Apoi acolo nu este bariera, este trecere la nivel, cu semnul x (crucea sf. Andrei) si trafic feroviar foarte slab (4-5 trenuri/zi). Si nici nu este (si nici nu va fi) asa mult trafic auto pe centura asta. Deci nu este deranj mare aceasta cale ferata.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

TibiV

#3793
Şi asta e toată centura ?...
Se oprește în DJ207A ?
Nu o continuă până în DN15D ?!...
Că doar e centura spre Vaslui...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Allex

Este doar bucata nou construita in clip, drumul spre Vaslui se continua la stanga dupa calea ferata. Intersectiile in "T" si "Y" au trafic foarte mic si nu necesita deocamdata nici macar giratoriu.

Asta este traseul intreg:

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova