News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

TibiV

Ati intrat intr-o tara membra UE.

"Lasciate ogni speranza voi ch'entrate..."  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

RaduC

Cum sa nu mai fie nici măcar un gram de onoare?

Dominik

Wow imaginile sunt selenare la ce cratere vad !!!  >:(
You're in Steelers Country

nirolf

Și să nu vă închipuiți că e așa după iarnă, e în stadiul ăsta de ani buni!


Tavi

Ce grosolanie!
@Caf ai pus foarte bine pozele. Pozele sint cam de aici. Sectiunea face parte din asa-zisa ocolitoarea Giurgiu. Asa-zisa pentru ca doar masinile mici nu intra in Giurgiu dar intra intr-un satuc - Oinacu. TIR-urile tot prin Giurgiu ...  :(

voicul

Vrei sa zici invers: tir-urile intra prin Oinacu, masinile mici prin Giurgiu?

Eu doar prin Giurgiu am mers.
Este bun/practicabil drumul prin Oinacu?

danutzu_1069

Da, este bun. Dar are o curba la 90grd, in sat...

voicul

Poate cineva sa inteleaga acestea curbe de 90 grade ... in camp?
E plina tara de asa ceva.

danutzu_1069

Pai, daca asa era traseul boilor in vremurile imemoriabile...

Este un fapt stiut, cel putin la noi intara, actualele trasee sunt cele istorice...

Cristi N

Probabil initial a fost un drum de exploatare agricola si categoria asta de drum urmareste forma parcelelor de teren.

carutasul

Azi m-am uitat la centura Caracal ca.... ardeleanul la A10 :)  Din DN totul pare în regulă, indicatoarele sunt puse și acoperite ( mâine mă întorc și sunt singur în mașină, poate am timp de cateva poze dacă vremea e favorabilă) . Aici n-am înțeles unde s-au blocat, dacă mai e ceva pe traseu sau lipsește și aici apa la buda din curte :)

cezar-mario2012



Aceasta este secțiunea cu probleme. Prin Oinacu TIR-urile nu mai au voie, iar cei 90 grade sunt în sat nu pe câmp.

Ionut

Baieti, va rog frumos sa ma ajutati cu stadiul centurilor rutiere. Am facut tabelele cu licitatiile de lucrari si SF/PT centuri, insa am nevoie de ajutorul vostru pentru a le completa pe restul de 3 (centurile in executie in acest moment - lucrari si SF/PT si centurile blocate/in pregatire). Va rog dati feedback si legat de tabelele completate (licitatii lucrari si licitatii SF/PT) acolo unde e ceva de completat sau daca vedeti greseli. Multumesc!










Ionut

De asemenea, va rog frumos sa-mi faceti o schema (chiar in Paint, nu conteaza, doar sa inteleg) cu proiectele de la Giurgiu - avem centura Giurgiu plus un alt proiect de drum de legatura. Nu inteleg cum se vor inter-conecta intre ele (plus conectarea la reteaua DN actuala). :cheers:

pentium10

Centura Tirgu mures reziliat in decembrie 2017, stadiul 35%

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Brașov va finaliza lucrările la cele două intrări pe viitoarea centură ocolitoare a Municipiului Tîrgu-Mureș după care aceasta va intra în conservare.
http://www.radiomures.ro/stiri/centura-tg-muresului-in-conservare-anul-acesta.html
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures