Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

udar

#285
pasaje centura arad primul si cel mai mare este cel mai avansat
poze facute joi

primul pasaj


















pasajul mic mai intarziat







:cheers:




iuli

Multumiri de poze! Chiar ma bucur in ce ritm lucreaza, se pare ca termenul poate fi indeplinit.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

valexandru

@adsailton92
Eu pe centura Oradea am fost doar intre DN76 si DN1 (Venind dinspre Baile Felix).
Legat de centura Arad:
1.In ce zona sunt facute pozele?
2.Centura va fi 1x1?
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

iuli

Primul pasaj va fi peste CF Arad-Curtici si Arad-Oradea, adica aici: http://g.co/maps/tpkg7
Al doilea pasaj va fi peste CF Arad-Deva, adica aici: http://g.co/maps/ksts3
Centura exista de multi, multi ani, iar acum se fac doar doua pasaje peste caile ferate pentru nu a se mai face acele cozi interminabile. Centura este cu o singura banda pe sens si nu are nevoie de largire pentru ca suporta traficul foarte bine, singurele puncte nevralgice fiind acele doua bariere, si asta pentru ca si traficul trenurilor este destul de des.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

valexandru

@iuli Mersi de raspuns! Urmarind pe google maps ce ai zis tu, am observat ceva interesant:

"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

iuli

Hahahahaha... Nu am observat pana acum...  :lol: Ce e tare e ca apare doar la un singur nivel de zoom, in rest totul e OK!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

valexandru

@iuli Exact! Doar la un nivel de zoom! Se vede ca cei care se ocupa cu "hartuit-ul" au umor...
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

tonică

primul pasaj supratraverseaza si 'calea 6 vanatori' ( 709b ) avand acolo nod ori doar cele doua trasee de cf?

iuli

Va fi si un fel de nod, adica doua benzi laterale si apoi un sens pe sub pasaj. Parca asa imi amintesc din planuri...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

#294
Centura Bals
(treceti de lucrurile politice)

http://www.youtube.com/v/lquidp2WmzU

coco.serban

Intrebare, este vb de centura DN7?

Quote from: udar on May 12, 2012, 11:29:51 AM
pasaje centura arad primul si cel mai mare este cel mai avansat
poze facute joi

primul pasaj


:cheers:

bogdymol

^ Da, pozele sunt de pe Centura de Nord a Aradului, parte din DN7, in punctele A si B de pe aceasta harta.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

coco.serban

In sfarsit, acum 2 ani am stat 2 ore pe bucata aia de centura. trecerile la nivel cu calea ferata erau niste adevarate nenorociri..

Quote from: bogdymol on May 17, 2012, 06:48:02 PM
^ Da, pozele sunt de pe Centura de Nord a Aradului, parte din DN7, in punctele A si B de pe aceasta harta.

udar


2 poze de la pasajul mare de pe centura Arad DN7




:cheers:

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...