Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NGC

Stiu ca ambele mesaje sunt putin mai sus, dar le pun aici pentru o urmarire mai usoara a telenovelei.

"Executie lucrari aferente obiectivului: ,,Reabilitarea liniei de cale ferata Brasov – Simeria, componenta a Coridorului Rin - Dunare, pentru circulatia cu viteza maxima de 160 km/h, sectiunea Brasov - Sighisoara, Subsectiunea 2. Apata - Cata""

Quote from: NGC on May 24, 2019, 10:25:54 PM
Pe de alta parte, avem doua contestatii de la asocierea FCC - ASTALDI, una pentru o solicitare de clarificari, si una pentru respingerea ofertei, dar la a doua au renuntat, asa ca probabil nu va mai conta nici prima.

Va tin la curent cu evolutia telenovelei pe masura ce primesc informatii.

Quote from: NGC on May 27, 2019, 10:46:20 PM
Sunt 10 zile lucratoare de la comunicarea deciziei, asa ca s-ar putea semna undeva spre mijlocul lunii. Cu conditiile aferente (garantie, etc.).

O vrabiuta a trimis informatii noi. Asocierea FCC+ASTALDI a facut o smecherie, asa ca pana la urma conteaza si prima contestatie. Aceasta prima contestatie a fost respinsa zilele trecute de CNSC.

DAR, desi a renuntat la a doua contestatie la CNSC - de fapt doar o declaratie de contestatie -, pana la urma asocierea FCC+ASTALDI a depus contestatie la TB, asa ca telenovela continua. Vom avea probabil un recurs la CAB pentru decizia CNSC, plus acum TB si probabil CAB pentru noua contestatie.

Pentru semnare mai avem asadar de asteptat.


Vice33


frunzaverde

Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

cuculean

^

(Bureaza) Baga/Aranjeaza piatra sparta sub traversele caii ferate.

calins

Nu stiu daca s-a m-ai postat.
Am trecut azi pe la Turdas, si teava buclucasa era facuta bucati  langa terasament.

Nu am putut face poze din cauza vremii


RobertH

Alexa play Wind of Change.  :lol:

Chiar ar fi o veste minunata.

calins

Ma intorc duminica prin zona. Daca vremea permite fac si poze.

cristi5

Ionut, la ultima intalnire cu CFR ti-au promis ca rezolva teava. Parca pentru luna martie?

Ionut

Nu mai tin minte exact. Ceva de genul. Parca aprilie, totuși.

Vice33

Ne-a salvat vizita Papei de țeava buclucașa.


E o veste îmbucurătoare...?


Sa vedem de acum încolo, cât timp le ia sa facă racordarea și sa finalizeze lucrările.


Rocklee, ai preplanificat un drum în viitorul apropiat?

cristi5

Quote from: TibiV on May 31, 2019, 09:38:21 AM



Pana acum n-am observaf ca DJul traverseaza de doua ori magistrala CF la Branisca. Din fericire ambele treceri la nivel vor fi eliminate de noua varianta de viteza (seria de 3 poduri, si inlocuirea garii Branisca cu un nou PO)

@lex

Un clip filmat astazi, in care nu se mai vede nicio teava.

Vice33

Deci aceste relocari au intarziat proiectul cu 2 ani de zile... >:( .