Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

rocklee

o vizita la pasajul peste calea ferat 200 de langa gara deva ...
se lucreaza anemic ...mau fost surprinsi de vizita mea in santier ....si i-am speriat de au inceput sa miste utilajele si sa faca cte ceva pe acolo ...erau de toti cam 10 oameni ....5 lucrau si restul erau gura casca .... :)

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)
 :o  8)

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

:)  :D (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Powered by API/PUM imgur uploader

dupa ceva frig ne intoarcem spre casa ...la o cafea calda ... :cheers:  :bye:  :vroomvroom:  :vroomvroom:

rocklee



rocklee

astazi am avut onarea sa vizitez vitorul centru de comanda de pe partea de vest a tari intre curtici si sighisoara ...a coridorului curtici bucuresti constanta care va fi echipat de cei de la NOKIA  :D

...si centrul de mentenata ...din vecinatate ....unde va fuctiona ...regulatorul.... :o  8)



(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader





Sorinus

Centrul de comanda e la Simeria, in cladirea aceea veche frumoasa? Tine atatea echipamente, sau a fost reconstruita complet, doar fatada e noua?

Iar centrul de mentenanta, pt ce este? Utililajele CFR Infra?

Multumim de poze, arata chiar bine (baile sunt un pic demodate  :D )

Andi

https://www.cfrcalatori.ro/comunicate/modificari-temporare-in-circulatia-trenurilor-51/

QuotePentru efectuarea de lucrări pe secţia Vărădia – Radna

În perioada 24 –30 mai 2023, trenul IR 75 Budapesta – Curtici – Arad – Brașov va circula conform graficului din mersul trenurilor pe distanța Budapesta – Curtici – Arad și  va fi anulat pe distanța Arad – Simeria – Brașov.
În perioada 25–31 mai 2023, trenul IR 74 Brașov – Arad  – Curtici – Budapesta  va fi anulat pe distanța Brașov – Simeria – Arad și va circula conform graficului din mersul trenurilor pe distanța Arad – Curtici – Budapesta.
În perioada 24/25 –29/30 mai 2023, trenul IR 1821 București Nord – Simeria – Aradva circula conform graficului din mersul trenurilor pe distanța București Nord – Simeria și va fi anulat pe distanța Simeria – Arad. Pe distanța Simeria – Deva se va asigura transbordarea călătorilor cu mijloace auto.
În perioada 25/26 –30/31 mai 2023, trenul IR 1822 Arad – Simeria – București Nord va fi anulat pe distanța Arad – Simeria și va circula conform graficului din mersul trenurilor pe distanța Simeria – București Nord. Pe distanța Simeria – Deva se va asigura transbordarea călătorilor cu mijloace auto.
De asemenea, vor interveni modificări și în circulația unor trenuri regio care vor fi anunțate la nivel local, în stațiile de cale ferată.

Are cineva idee ce lucrari se vor efectua in zona timp de 6 zile?

motorzbh

Pai se mai baga un pod in traseu cred.

motorzbh

@Sorinus
Nu, OCC-ul este in cladirea container in camera cu multe monitoare. Cladirea va ramane pentu calatori. Din OCC Simeria se va controla Sighisoara- Savarsin pe coridor si vor mai fi doua fire RC din Deva. Doua fire RC se muta in alta parte.

dan tm

Adica ce se modernizeaza trece la Simeria si alte doua nemodernizate ramin la Deva?
Cum sint acum?

Ilia -Simeria Deva RC1
Simeria -Vintu de Jos Deva RC 2
Simeria-Livezeni Deva RC3?

-------------
in pozele ale ase vad monitoare mici alaturate, nu se putea face un ,,monitor" mare din mai multe monitoare mari alaturate fara sa mai aiba fiecare marginea aia si fanta de lumina intre ele? sa para un tot unitar.

motorzbh

Nu . le mutam în alt regulator. Nu știu amănunte ca nu e jurisdicția mea. Dar regulatorul Deva va disparea.