Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

rocklee

si acum un fotoreportaj .....din spatele blocului ...  :D :lol:
cu GARA DIN SIMERIA ...EU le pun in ordinea in care le-am facut ..... :)

incepem cu cateva schite copiate de pe un perete  8)

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader



(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader



shift2rail

d'accord, am decis sa copiem garile din Occident, cu acces dedicat pentru fiecare peron, dar de ce nu se adauga si scari rulante langa cele clasice?!?



rocklee

:)  :D

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


Powered by API/PUM imgur uploader
D

cam aceasta a fost inspectia  API 8) .... Data viitoare mai mult si mai de calitate ... :lol:  :D

cristi5

Multumim @rocklee
Poate reusesti sa ajungi la Vetel, Salciva? Te contactam.

------

Situatia limitarilor permanente de pe portiunile de coridor reconstruite

I-am intrebat si care au inductori si care nu, vad ca n-au raspuns. Dar regula e ca unde e cu 30km/h mai mica decat VS se pun inductori de 2000.







Am pus raspunsul CFR in attachment.

traveler

Am filmat intre Simeria si km614 (in sensul Simeria > km614), cu drona, saptamana trecuta.


Lot 3 (Gurasada - Simeria) :



Lot 2c (Ilteu - Gurasada) :



Lot 2b (Barzava - Ilteu) :



Lot 2a (km 614 - Barzava) :


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut


Ovii Stîngaciu

@traveler
 felicitari pentru clipuri!! Sunt superbe! merita efortul tau... Mereu cand ma uit ma apuca un ''plans'' de bucurie cand vad cum evolueaza. Si melodiile se potrivesc doeoarece in mare parte lucrarile sunt gata... Un ritm destul de bun pe m200 si nu am de ce sa critic deoarece FCC isi face treaba! Sa ii vedem pe Arad - Caransebes ce vor face... In lunile urmatoare e gata Simeria, Radna Milova fir 1....Doamne ajuta ca la finalul anului sa circulam intre Barzava si Ilteu pe toata distanta inclusiv tunelul Batuta.... Pe lotul Aktor e ok treaba din ce vad... Sincer a fost o surpriza ca ai filmat pe m200 in luna martie.. cam o surpriza inaintea zilei mele de nastere care e duminica :) .. sa vedem ce vei face la vara..
Salut ! Am 20 ani și sunt un pasionat feroviar obișnuit din Brașov! Eu voi pune noutăți despre reabilitarea căii ferate Brașov-Sighisoara pe YouTube! Voi pune și poze pe forum așa că stay tuned! Dacă aveți nelămuriri scrieți-mi în privat!

traveler

@Ovii Stîngaciu
Mersi! :) Si eu ma bucur cand vad cum merge lucrarile!

E amuzant, La multi ani! (in avans) :D

dan tm

Ai o poza mai buna cu schita statiei Simeria?

Unde se face cladirea noua, e cumva hala aia noua spre depou?

cristi5

@dan tm
https://www.cfr.ro/files/ProiectArhiva/ReabilitareCurticiSimeria2c-3/TR.3_1/LOT%201/TERAS+SUPRA%20CF/desene/STATIA%20SIMERIA/

Va exista o cladire noua la Simeria (aia a dispeceratului sau centru de coordonare, sau cum se cheama, cum este si la Arad, si va fi la Brasov, Cluj) care nu e in proiectul asta, ci in proiectul Alstom de semnalizare Sighisoara-Simeria