Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.


adiarc

la tunelul de la Sighisoara se lucreaza intens , atat la capatul spre Danes , dar mai ales langa Sighisoara













la iesirea din Danes spre Medias se face un viaduct..( la fel mai este unul asemanator in apropiere de Dumbraveni spre Medias )....nu imi dau seama pt ce..poate fii o deviere a drumului agricol peste CF



cam asta ar fii.Am vazut pt prima data in multe luni si ceva miscare ( slabuta cei drept ) , pe sectorul Straco , la podurile peste TARNAVA , langa localitatea cu acelasi nume

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Multumim de poze.
Pls intra si in Sighisoara (cand mai ai drum) in capatul celalalt de tunel unde trebuie sa se faca si podul. De acolo nu avem poze deloc.
Ms anticipat
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

te referi la zona de sub podul aferent DN spre Tg.Mures ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

florin74

Podul peste Tarnava, inainte de intrarea in primul tunel (intre gara Sighisoara si DN) Intrarea este din DN13 din Sighisoara, inainte de portiunea in care drumul urca (se trece de la 2 benzi la 1 banda), cum vii dinspre Sighisoara spre Tg Mures/Medias. Saptamana trecuta nu m-am intors prin Sighisoara, poate peste 2 cand trebuie sa merg din nou reusesc sa intru.

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florin74

Stiu, dar ultima oara cand am trecut era 10 seara, condusesem cel putin 10 ore in ziua respectiva si tocmai  reusisem sa trec de vreo 10 tiruri si nu m-am riscat sa o iau de la capat.  :lol: :lol: .

nenea_hartia

^ Oooo, adiarc, de când așteptam poze de acolo! Mi se pare cel mai interesant proiect de infrastructură din România, dar pozele sunt foarte rare.
Mulțumesc tare mult!

nairda

Cele 2 pasaje vor asigura accesul din DN14 in localitatile Seleus respectiv Dumbraveni deoarece trecerile la nivel care asigurau accesul se vor desfiinta la finalizarea proiectului.

alexV


alexV

sa vezi si sa nu crezi :D Aktor au pus parapete antiorbire pe sectiunea de drum permanent deviat




nenea_hartia


alecu26

pai e obligatoriu. Si sa protejeze mecanicul locomotivei si pe sofer. O locomotiva are faruri...nu gluma. E tronsonul Aktor sau inca sunt pe tronsonul Pizzaroti?
Drumurile noastre POATE;

NordKapp