Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

dan tm

Nu repara pasajul profitind de santierul de la linii, cum au facut la Arad?

razvan_43

Cateva imagini de azi din gara Deva












alinuttt


frunzaverde

Nu, vezi mai sus poze de la racordul Coslariu. Si mai sunt lucrari si inainte de Coslariu - semnalizari, centralizari, cred ca si cateva treceri la nivel.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

rocklee

Upsss..... ;) iar am buctato..... :D

.da este in curte la profi ..in fata geamului meu...

am crezut ca este ceva in legatura cu reabilitarea ... :(

DAR voi fi cu ochii  :o..pe eii... 8)

cristi5

"Gara din Brașov va fi modernizată cu 40 de milioane de euro odată cu reabilitarea liniei până la Sighișoara"

https://m.hotnews.ro/stire/23348794

Cuc se lauda desi nu are nicuiun merit si procesul de contestare nu e gata.

In loc sa faca legislatie sa scurteze aceste proceduri interminabile

alinuttt

Încă sunt la contestații și pe secțiunile 1,3? Nu se zvonea pe aici că urmează semnarea contractului pentru cele două secțiuni?

razvan96

Pai asa scrie in documentul CFR.

QuoteIn data de 13.08.2019 au fost transmise documentele in vederea incheiereii contractului.

Dar nu se va semna nimic pana cand CAB nu respinge contestatia Strabag-Swietelsky.Posibil sa avem o decizie in a doua jumatate a lunii.

alecu26

Cei de la FCC tocmai demontau linia veche de CF undeva intre Medias si Copsa mica, cam in dreptul localitatii Tarnava. Nici gara din Copsa Mica inca nu e gata.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Andi

Din surse neoficiale, in data de 30 septembrie ar trebui sa se deschida tunelul de la Turdas. Se lucreaza la suprastructura sub podul DN7 la iesirea spre Simeria, sinele sunt puse pana la iesirea din tunel iar stalpii de electrificare sunt in curs de montare.

GDPR


Ionut

Ar fi o veste buna. Poate ajunge cineva din zona la inaugurare. O sa facilitam accesul, cu CFR comunicam OK, nu sunt problemele de la CNAIR.

c o r v i n

Dacă aveți vreo idee legat de ora inaugurării, mi-aș face loc neîndoielnic! E o zi în care am și un drum de Alba Iulia de făcut și, dacă această inaugurare s-ar derula în a doua parte a zilei, ar fi mai mult decât ok pt mine!...

Ionut

O sa incerc sa aflu detalii de la CFR. Deocamdata vad ca Andi a zis despre posibila inaugurare, eu am fost prins cu viata mea (alta decat cea legata de infra) si cu mizeria LD3 si nu am avut timp, energie si chef sa ma ocup de CFR si de Metrorex.

Phenol

@Ionut daca aflii ceva, anunta-ma; poate poate pot ajunge si eu