News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Xenos

Fara a fi carcotas, ma intreb de ce nu se foloseste tren de lucru pt suprastructura....

TibiV

De la Road Runner 1821: Gara Simeria cu trenul, Mai 2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

Iam intrebat si eu ...si mi sa raspuns caeste zona speciala si   nu se poate folosi trenul de montat cf ...podul este la doar 10 m....iar pe pod sunt montate  acele aparate de dilatare a sinei ...care au un regim special ....
Trenul de montat cf .se foloseste pe distante lungi unde este front de lucru

District EA

#10038
Quote from: Xenos on May 21, 2023, 12:25:44 AMFara a fi carcotas, ma intreb de ce nu se foloseste tren de lucru pt suprastructura....
Din ce am observat și am întrebat, pe km 614 - Curtici, trenul de lucru s-a folosit doar în aliniament (nu în curbe), între stații și doar pe vechiul amplasament al căii ferate, nu pe traseu nou. Completări și explicații așteptăm de la cei ,,15.000 de specialişti". Și în plus trebuia să te ții de programare, adică trenul folosit pe 614 - Curtici avea de lucru în toată Europa, dacă nu aveai pregătită porțiunea de linie pentru lucru în perioada programată așteptai o altă reprogramare care putea să însemne câteva luni sau chiar ani.

montaniardul

#10039
La Simeria cladirea garii va fi reabilitata si va iesi ceva foarte frumos, fiind si monument istoric (inaugurata in 1868 si refacuta in 1900-1901). La Deva vechea cladire CFR a fost daramata si comunistii au construit altceva in stilul lor caracteristic mai mare si mai urata care acum se pare ca nu se poate reabilita pe actualul proiect de modernizare pentru ca structura de rezistenta este foarte degradata. Mai bine o daramau si construiau altceva dupa modelul vechi.

rocklee



rocklee

 :D  :)
imagini de la tunelul batuta ....detalile le gasiti pe imaginile MAESTRULUI FOTOGRAF MARCEL BANU...



























Powered by API/PUM imgur uploader




rocklee


rocklee