News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A9 Timișoara-Moravița

Started by valexandru, March 26, 2012, 01:36:09 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

dan tm

Normal ca satele alea nu o sa genereze trafic de autostrada, ca nu sînt mari, dar autostrazile si nodurile o sa degreveze aglomeratia in alte localitati.
Dupa ce s-au reparat multe drumuri comunale și județene acestea au inceput sa degreveze traficul prin localitatile mari.

De exmplu deschiderea drumului Sînmihaiul Român-Săcălaz a degrevat Timisoara.
Sau cei care merg la Buzias din sudul Timisoarei merg prin Șag -Jebel.

Pe forumul local s-a propus chiar prelungirea drumului din nodul Pădureni ca sa iasa in DJ între Jebel și Conacul Iosif.
Ar fi foarte bine si ar actiona ca ca o evitare a Jebelului.

Nu e in regula sa spui ca ,, eu stau la Oradea, nu ma intereseaza sa merg pe acolo spre Trieste"
Asa nici pe noi nu ne intereseaza drumurile facute de Bolojan prin Oradea. Si totusi o dată facute au degrevat Oradea de aglomeratie.

http://1.stpt.ro/forum/index.php?showtopic=290&st=300

gruiarew

Eu sunt doar pentru o chestie.... să nu mai treaca prin sate. Cum e actuala legătură spre Lugoj. Oamenii aia din Remetea nu mai pot ieși din curți. Nu se poate face cumva sa se înțepe direct în centură? Daca nu generează satele alea trafic de autostradă, măcar să nu le bage traficul de autostradă pe gât.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

oneLess

Senzația asta că s-ar tăia de colo un Km și cu banii ăia ar (putea) face în altă parte 900 de metri eu nu o am! Să facă și kilometrul ăla și ăia 900 de metri! Când fac de ce fac, când nu fac de ce nu fac!

gruiarew

Mai știe careva pe unde e harta completă cu proiectele? Că ce-mi dă pe google nu mai e updatată de mult. Mulțumesc
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

dillyman

cred ca varianta cu continuarea Bd. Sudului cam pica, avand in vedere constructiile evidentiate


PS: chiar daca nu am postat pana acuma, urmaresc de mult timp, mai multe sub-forumuri de aici  :)


a.l.x

^
Nu se regăsesc în harta api A9, drumul expres Arad-Oradea, autostrada+drum expres Craiova-Filiași etc...

miahi

^Vezi in dreapta jos, bifeaza "proiecte propuse"


dan tm

#608
@oneLess
Dimpotrivă ideea e ,,dacă fac, să facă bine"

horyatm

#609
@dillyman

Dacă mărești mai mult imaginea vei vedea că există spațiu suficient.

Hercule

@dan tm hai sa recapitulam:
* @timisoreanul zice (destul de agresiv) "Apropos, in caz ca nu stii, drumul cel mai scurt spre Italia nu este prin Ungaria-Austria..."
* eu raspund "dar eu din Oradea nu voi cobora niciodata atat de jos ci voi utiliza traseul..."
* tu deduci "eu stau la Oradea, nu ma intereseaza sa merg pe acolo spre Trieste..". E cazul meu, de ce nu e in regula sa va relatez situatia mea personala? Am jignit ca nu ma duc in Italia prin Serbia-Croatia?

Cum ai ajuns la concluzia asta? Ca de acolo sa sari (gratuit) la gatul oradenilor e alta treaba.
Majoritatea timisorenilor sunteti foarte vocali/agresivi, chiar nu va inteleg mai ales dupa ce A1 v-a fost trasa artificial prin judet.

PS. Nu locuiesc in Oradea.
Deșteaptă-te române!

Ionut

Cred că ar fi cazul să încetați.

gruiarew

Deci... eu unde văd pe unde trece A9-le?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

sirius.alfa

@gruiarew Pe harta API, in coltul dreapta jos este legenda. Trebuie sa bifezi acolo "proiecte propuse".

gruiarew

Mulțumesc, zilele astea îmi cam curge din gură. Scuze!
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis