News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] ISHO

Started by cristi5, November 26, 2016, 01:24:04 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cristi5

#45
https://stirileprotv.ro/stiri/financiar/satul-sa-astepte-dupa-autoritati-un-investitor-privat-construieste-un-intreg-bulevard-in-timisoara.html

"Sătul să aștepte după autorități, un investitor privat construiește un bulevard în Timișoara cu 1,5 milioane €"

Din pacate bulevardul se opreste in buza Begai. Acolo ar trebui sa continue cu 2 poduri elegante proiectate de SSF, proiect platit si donat de Isho primariei, care deocamdata vad ca nu face progrese. Am auzit si de ceva contre politice intre primarie si Apele Romane. Daca e asa, sa le fie rusine!

Harry

Reportajul Pro Tv e cam exagerat. Portiunea respectiva a fost parte din PUZ-ul inital realizat dupa discutiile dintre autoritati si investitor. E normal ca investitorii sa fie obligati sa bage bani si in infrastructura adiacenta. E si in interesul lor. Imi amintesc de o faza amuzanta de la Constanta. Se construise TOM apoi incepuse extinderea cu Selgros si Dedeman si ca sa intrii din DN in complexul comercial trebuia sa stai la semafor. Se faceau cozi pana la Ovidiu. Asa ca li s-a spus sa construaisca pasaj rutier subteran. Initial nu au vrut dar cand li s-a explicat clar ca daca nu o fac accesul in complex va fi blocat cu parapeti jersey din beton, imediat au gasit bani si au construit pasajul :))))

Mihnea

Mno, ce-s cu preturile astea https://new.flatfy.ro/isho-timisoara  :o
1300 de euro m2? Pai e mai scump decat in Bucuresti!!
Caut casa, caut casa!!

elphax

mai scump decat ce in Bucuresti ? si acolo sunt diferente intre preturi , depinde de locatie, de finisaje, de proiectul in ansamblu, facilitati etc.
in Timisoara sunt proiecte in derulare unde sunt preturi mult mai mari -  la Vox preturile sar bine de 2 mii euro mp

ca fapt divers, conteaza si diferenta de TVA, la tot ce este peste 450000 lei se trece la taxa full de 19%, cele sub au doar 5%


yetiman

@Mihnea : pe ce lume traiesti?  :lol:

Bucuresti nu mai este NR. 1 in topul preturilor la imobiliare.

Vezi Aici

Bucuresti: 1335 eur/ mp
Cluj 1555 eur/mp
Timisoara 1207 eur/mp
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Harry

Ar trebui modificat numele topicului pentru ca e un proiect multifunctional, nu doar birouri

cateva poze recente de la constructor






elphax

umbla vorba in targ ( TM) ca fratii Paval (Dedeman) vor sa cumpere tot proiectul
nu ar fi prima lor investitie majora in domeniul imobiliar

Dominik

Ce institutie reprezina cladirea cu acoperis portocaliu de a ramas neatinsa  ???
You're in Steelers Country

elphax

nu stiu ce a fost inainte pe platforma industriala ILSA
dar este monument istoric, acum sunt birourile ISHO acolo - sigur ramane pe pozitie
a fost recent renovata, dar nu stiu daca de cei de la ISHO sau de Tender inainte sa vanda tot

cristi5

Quote from: elphax on April 17, 2019, 09:29:58 AM
umbla vorba in targ ( TM) ca fratii Paval (Dedeman) vor sa cumpere tot proiectul
nu ar fi prima lor investitie majora in domeniul imobiliar

Pot sa confirm din surse ISHO ca e un zvon lansat de ZF care nu are nicio acoperire.

Nici nu are sens economic sa cumpere cineva intreg proiectul.

cristi5

Cateva poze de la sursa (poate unele coincid cu cele de mai sus)






















Powered by API/PUM imgur uploader

cristi5

Tot de la sursa, ISHO cauta project manageri pe constructii civile. Unul senior si doi juniori.

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=566.msg240256#msg240256

dorum

S-a deschis parcarea! Good job!

Dominik

S-a deschis ISHO Parking, cu 700 de locuri disponibile desfășurate pe 9 etaje, deservind întreaga zonă Take Ionescu - Medicinei - Punctele Cardinale, atât pe bază de abonament, cât și cu tarifare orară.

You're in Steelers Country

Lvs_tm

Nu pot sa neg ca nu e un plus, insa totusi culoarea...