[B] Magistrala M4 Straulesti-Gara de Nord-Progresul

Started by Ionut, December 26, 2011, 08:28:22 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

GDPR

#300
Ce ar fi sa nu mai manipulezi?

Quote01 Martie 2018
Metrorex va circula la un interval mai mic pe Magistrala 4, intre Gara de Nord si Straulesti.
Incepand cu 1 mai 2018, intre statiile Gara de Nord si Straulesti, trenurile de metrou vor circula la un interval de maximum 8 minute, fata de intervalul actual de 12 minute.

http://www.metrorex.ro/_read533-1

subway

#301
Nu manipulez ca nu sunt manipulant, incerc doar sa descalcesc jumatatile de adevar vehiculate...dar daca vrei sa te imbeti cu apa chioara, n-ai decat...e doar problema mataluta!
Somn usor, vise placute, ingerii sa va sarute!...ca n-am nicio problema sa va las sa va leganati in cate iluzii va doriti voi...
:p

GDPR

#302
Hai ca nu sunt dus cu pluta si stiu ca dupa lucrarile fizice urmeaza partea de programare. Probabil ca de abia prin iulie o sa reuseasca punerea in functiune. Dar de ce nu vrei sa recunosti evidenta si anume ca Metrorex si-a dat cu tesla in coaste atunci cand a dezinformat ca incepand cu 1 mai se va reduce intervalul de circulatie de la 12 la 8 minute?

Btw, nu trebuie montate si semafoare?

subway

#303
Bre colega, chiar nu ai inteles ca nu ma cheama Mrex si nici altcumva?
Aici discutam doar pe <persoana fizica> vorba lu' Vanghele...
;)
Si ti-am dat si un termen realist, nu mai stiu daca aici sau dincolo...
:((

GDPR

Pai cine ne-a trimis la komunikatul Metrorex, mama mare?

subway

#305
Ai citit doar introducerea de acolo, cu intentiile frumoase, esentiala era fraza finala...
😎👍

GDPR

Te referi la asta: "Metrorex multumeste calatorilor pentru intelegere"?

Imi pare rau, eu mi-am cam pierdut intelegerea. Depoul si galeria de legatura parca ziceai ca se receptioneaza in aprilie si nu s-a intamplat nimic, stradutele si bulevardul sunt abandonate de cateva luni bune desi sunt aproape gata, Siemenstronicul se va termina ... candva. Bine ca avem gard la CV Zarea.

subway

Ma refeream la aia care incepe cu <odata cu finalizarea lucrarilor>...
In legatura cu termenele nu-mi permit sa avansez altceva decat e documentat si parafat <de ei> nu de mine...iar confunzi marfa cu ambalajul!
Intre timp au semnat un <aditional>
Si mai lasa naibii treaba aia cu <manipulatu>, e doar apanajul politicienilor ce o folosesc indiferent de culoare doar ca sa se fereasca ca dracul de tamaie de aia adevarata numita <manipulite>!
:) :) :)

GDPR

#308
Si in aditionalul ala se mentioneaza vreun termen, ca de exemplu 20-20? Mi se pare exasperanta lentoarea cu care avanseaza cele cateva lucrari ramase de facut, dar daca termenul s-a impins mult, atunci ar fi explicabil.

subway

Si mie, dar in lipsa terminarii Siemetronicului lucrarea nu e pe deplin functionala asa ca nu vad ce s-ar putea receptiona...asa ca au <corelat> termenele ca sa nu aiba alte dureri de cap...logic, nu?
;)

GDPR

Metrorexul zicea ca asta s-ar intampla in iulie, dar in ritmul actual sigur nu termina pana atunci. Oricum, orice termen dat de Metrorex e cu totul informativ.

subway

Orice termen dat azi, maine e expirat si trebuie reevaluat, tu ca expert consultant ar trebui sa stii asta la fel de bine ca si mine, nu-i asa?...sau doar citezi din programul partidului marxist-comunist egal cu noul testament,apud stim noi cine?

TibiV

Quote from: subway on May 04, 2018, 12:20:12 AM
... dar in lipsa terminarii Siemetronicului lucrarea nu e pe deplin functionala asa ca nu vad ce s-ar putea receptiona...asa ca au <corelat> termenele ca sa nu aiba alte dureri de cap...logic, nu?

:lol: :((  :lol:  :((

(rasu-plansu, daca este cineva care nu intelege "pozele"....)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

subway

#313
Tibi, nu e decat cruda realitate...intr-un proiect complex cea mai a naibi treaba e corelarea <interfetelor> intre diferitele contracte cu antreprenorii de diverse <specialitati>...aici se cam incurca toata lumea...ca degeaba ai <casa> daca nu ai gata si <facilitatile> absolut,necesare pentru buna functionare...
:(
Hai sa-ti dau si un exemplu de <interfete defectuase> de acum devenit <clasic> si subiect de OLAF de la vecinii unguri...
Contractorul de tunele avea o clauza ca daca statia de sosire nu e gata la timp pentru a primi TBMul, beneficiarul,lucrarilor,trebuia sa-i plateasca X malai...in acelasi timp contractorul statiei,daca nu era gata la timp era dator Y malai pentru intarziere...doar ca firma de tunele era tot aceeasi cu firma de statii iar X>>Y asa ca ala cu statia intarzia intentionat pentru ca avea de plata mult mai putin decat avea de incasat ca firma de tunele!!!
Si creede-ma ca au avut ungurii niste <manageri coordonatori de proiect> occidentali ultraprofesionisti dar in situatii din astea au dat si aia in balbaiala...
Noi ne-am ferit de treaba asta pentru ca am studiat in amanuntime ce s-a,intamplat la Budapesta dar am cazut in alte greseli...ca asa e cand te feresti de dreaqu dai de tac-su...poate o data si o data cand s-o termina <daravela> sa va spun si care sunt <gropile> alea in care am cazut de data asta noi...ferindu-ne de alte gropi mai adanci...

TibiV

Aici am inteles...
Ai apa, dar n-ai apometru...
Ai gaze, dar n-ai gazometru...
Ai net, dar n-ai router...
:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)