News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 25 Guests are viewing this topic.

Kimi

^Expertiza o faci inainte de licitatie. Asta e un motiv numai bun pentru nea bani sa ceara bani suplimentari ca si pe celalalt lot.

Quote from: ciprebbe on February 02, 2022, 05:05:08 PM
Sa zicem ce?
Avem doar atribuire probabil urmeaza contestatii si o lunga telenovela.....
Vrem, nu vrem, pozitiile API impulsioneaza cat de cat presa sa scrie despre situatiile astea. L-ai auzit, de exemplu, pe grindeanu sa spuna ceva de Biharia - Chiribis? Sau pe cine era inainte interimar. Parca e un subiect tabu.

EugenRo

Ședinţă de lucru cu toţi factorii interesaţi din judeţului Braşov, pe tema ,,Autostrada București - Brașov, tronson Ploiești - Brașov" respectiv ,,Autostrada Brașov - Făgăraș":

detalii: https://www.facebook.com/AdrianVestea/posts/491064285716592

si o fotografie cu variantele A3, din proximitatea orasului Codlea:

GIV

o sa aleaga varianta mov, pe principiul cocoaselor

dr4qul4

Cand vezi doar o bucatica, poti fi pacalit. Asa e si la A13 capatul de la Boita.
Aici...ce bine ar fi sa aleaga varianta mov.... pentru ca se apropie ce mai mult de Brasov si scurteaza drumul Ploiesti-Secuime.
Varianta mov e pe directia principala de trafic si ar putea indrepta chiar si traseul Sibiu-Brasov-Tg Secuiesc.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Cristian 74

Am filmat (cu degetele înghețate) pe la Mihăiești și Șardu. Au început din nou lucrul.

Skynick

Imi amintesc de anii in care ne rugam pe aici de constructori sa inceapa sa lucreze in aprilie.
Incet, incet, debila cum e, Romania se misca inainte...

cfdp

Oricum bravi oameni. Nu stiu cat sunt de stimulati material, dar nu te saturi sa-i privesti. Sincer bravo.

danvoicu

multumim pentru rabdare si abnegatie

alin_simeriaveche

Multumim pt filmare, Cristian. Daca tie iti erau degetele inghetate, iti dai seama cum erau degetele muncitorilor :) .

Cristian 74

@alin_simeriaveche: eu am stat câteva minute afară, apoi am intrat în căldura mașinii. D-apăi să stai toată ziua, dimineața fiind și mai frig.

dargauda

Pe Lot 3: Chețani – Câmpia Turzii,a aparut vreo contestatie, stie cineva ceva?

Ionut

Stiti ca sunteti primii care aflati cand e ceva clar. Luati-va gandul de la Chetani-Campia anul asta (ma refer la deschidere).

dargauda

Nu,deloc nu avem,mai ales de la Selina,sper sa avem contestatie si un alt constructor,mai serios.

Cristian 74

Legat de lotul Chețani-Câmpia: Vin eu diseară cu o doză țeapănă de tristețe, dacă primiți...

Mersul trenurilor

^ Cred ca situatia e destul de diferita fata de un lot abandonat de 10 ani, poate semneaza aici si rezilieaza pe lotul celalalt. Bine oricum cu astia sunt sanse ca nici la anul sa nu termine..