News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 32 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma


nctind

A3, Lot Rasnov Cristian

Au fost montate inca 8 grinzi peste CF. Mai au 16 in total, adica 2 deschideri.
Terasamentul este aproape sus, a fost inaltat cred ca vreo 3-4m si mai au aprox 2.

A fost inaltat si conturat si giratoriul spre Ghimbav. Se lucra la terasament si la amenajarea paraului Gimbasel.


adrian-FSB

In acelasi articol se mentioneaza ca saptamana viitoare ar putea fi semnat si Nadaselu - Zimbor

NGC

"Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic pentru ,,Nod Rutier Comarnic Nord""

Avem doar 2 ofertanti.

1. TPF INGINERIE SRL
2. SEARCH CORPORATION

NGC

"Proiectare si executie Autostrada Brasov - Targu Mures - Cluj - Oradea, Subsectiunea 3A2: Nadaselu - Mihaiesti (km 8+700-km 25+500) si Subsectiunea 3B1: Mihaiesti - Zimbor (km 0+000 - km 13+260)"

Quote from: NGC on September 04, 2020, 06:08:56 PM
Asocierea CCCC - DIMEX a fost descalificata la faza de evaluare DUAE.

Quote from: NGC on September 04, 2020, 06:36:23 PM
De contestat pot contesta chinezii, dar sansele sunt aproape nule. Dar cine stie de unde sare iepurele.

Din informatiile partiale de pana acum, chinezii nu au mai contestat, dar mai asteptati putin pentru ca mai sunt niste postalioane pe drum. ;)

Dominik

Spunea in interviu ca Marti se semneaza la Cluj-Napoca...
You're in Steelers Country

ludus

T. Luduș

ludus

Nodul Chețani, 16. 09. 2020, seara. Forfotă mare pe bretele. Montaj parapete și stâlpi de iluminat.
T. Luduș

voicul

Deja curiozitatea este daca Straco (sau altii) continua si mai departe, ca nodul e clar finalizat in cateva zile.

Pacat ca e mai greu accesul la Aries, ca acolo se vede cum (va) sta treaba.

ludus

Se muncea intens la terasamente în zona pasajului Chețani (GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
T. Luduș

ludus

Fotografia a fost făcută în 16.09, ora 19.00
T. Luduș

ivladbogdan

Multumim de update, ++++.  :)
Deci ramane cel mai probabil pe luni deschiderea, nu cred ca se incadreaza si cu marcaje+curatenie pana maine.
Cat despre ultima poza, era si timpul sa atace terasamentul si acolo. Am incredere ca daca mai tine vremea buna inca 2 luni vor face minuni.

pentium10

Semnele pentru marcaje erau aplicate ieri seara pe asfalt, in Nodul Chetani, am trecut pe la ora 22.  Deci nu marcajul, ci semnele, acele punctulete de a lungul careia vor trasa.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ionut

Punctele acelea se numesc "marcaj de ghidare" sau "premarcaj". Daca deschid maine, abia pe seara probabil. Incercam sa ajungem cu forte aeriene si terestre. :)