Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

Ionut

Asa a ramas, ca ne mai delecteaza cu filmări. Eu ma bucur ca nu rămâne vreun șantier fără monitorizare atentă. Cel puțin pe Bors-Cluj avem multi ochi.

dragos76

Păi o să fie cam singurul "proaspăt", oricum.

zuma80

#19832
A3 Ptericani (Bucuresti)
Se pare ca momentan a fost remediata "problema"!
Pentru A6!

Ionut

Mini-premiera! Primele imagini din drona de pe Bors-Biharia. Nu este nimic, dar nimic spectaculos... doar un mic nou santier inceput dupa mult timp... Multumim sursei secrete (care mi-a zis ca o sa mai vina cu filmari daca suntem cuminti)! :cheers:


dr4qul4

Banuiesc ca o parte din lucrari sunt mai vechi. De exemplu, decopertarile si groapa pentru bazinul acela de retentie apar si pe google maps.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

voicul

Din ce vad eu, bazinul e chiar pe celalalt lot .

Asteptam PT-ul si AC-ul pentru acest lot si  :cheers: pentru sursa.

Dominik

^^
Se vede Ungaria din filmare ? In ce parte va fi noul punct de frotiera ?
You're in Steelers Country

Ionut

Nu se vede Ungaria. E undeva la orizont. Sunt totuși 5 km din DN19 pana la granița. Vezi și tu harta proiectelor de infrastructura ca sa te lămurești unde va fi noul PTF.

realfanady

PTF nu va fi unguri? Parca asa era intelegerea ca la Nadlac noi facem si la Bors ei ... ???

voicul

Asa este. Ce se vede pe harta API (e in postul meu anterior) am inteles ca este parcare.

Va fi interesant daca vor inchiria rapid benzinariilor acea parcare, pentru ca duminica, probabil, se vor forma cozi de camioane pe km la intrare in Ungaria.

alexandruduma

#19840

TibiV

La a treia poza coordonatele GPS au luat-o razna...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

whitedove

Quote from: realfanady on February 22, 2019, 10:10:22 PM
PTF nu va fi unguri? Parca asa era intelegerea ca la Nadlac noi facem si la Bors ei ... ???

cred ca PTF va fi totusi la unguri daca privim atent la poza asa pare

alexandruduma

#19843

alexandruduma

#19844