News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

NGC

#8670
Quote from: NGC20 on February 19, 2016, 04:24:41 PM
Quote from: NGC20 on September 21, 2015, 05:37:57 PM
Ofertele pentru "Revizuire Studiu de Fezabilitate pentru "Autostrada Bucuresti-Brasov km 0+000 – 173+300 sector Comarnic – Predeal, km 115+300 – km 146+800 si sector Predeal – Cristian, km 146+800 – km 162 + 300 + reabilitare DN 73B":
[...]

CNSC a dat ieri castig de cauza catre asocierea ACCIONA & CO. si catre asocierea CONSITRANS & CO. si a anulat anularea licitatiei si a obligat CNADNR sa evalueze ofertele celor 2 asocieri.

Sunt curios daca CNADNR va contesta la CAB.

Pentru cei interesati, aici gasiti motivarea deciziei CNSC.

Quote
Obligă autoritatea contractantă la reevaluarea celor două oferte şi la stabilirea rezultatului procedurii, cu întocmirea unui nou raport al procedurii în termen de 10 zile de la data primirii prezentei.

marinul

#8671
o curba mai larga :D










disney

Quote from: Ionut on February 18, 2016, 12:33:06 PM
Am pus documentul aici pentru posteritate:

Tot pentru ca sa ramana pentru posteritate si pentru ca nu au mai fost publicate, pun mai jos ofertele pentru A3 Gilau - Nadaselu.



Allex

@marinul big like ... ai prins cam tot lotul pana la padure.

Tu esti autorul fotografiei? Mai ai?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

marinul

nu, e poza unui prieten
mai sunt vreo 2 poze dar e cu aceeasi zona

horatiu.cosma

@marinul, ai putea pune te rog si celelalte poze? Vreau sa estimez cat mai au la suprabetonare la II si V.

marinul

#8676
am adaugat mai sus inca o poza

doar astea doua le am, sper sa-ti fie de folos

Later edit: am mai primit 3 poze intre timp, le gasesti mai sus

horatiu.cosma

Multumesc. Au avansat binisor la V in doua saptamani. Trei deschideri pe o parte, doua pe cealalta, fierul pregatit pe alte doua, intr-o luna va fi alb complet si aici.

ciprebbe

Luni se reiau lucrarile.
Urmeaza 3 saptamani in care CNADNR-ul trebuie sa isi respecte contractul, se vor finaliza placile de la II si V iar daca tot nu se plateste se va inchide santierul.
Finalizarea viaductului Gilau se impinge mult in 2017, din pacate, si nu mai e o urgenta finalizarea lotului.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

#8679
Nu mai este o urgenta, dar am un feeling că CNADNR este în stare să calculeze penalitati, doar asa de-ai dracu'...

@marinul
Prima poză de la dus, a doua de la întors ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

clau

De când s-a anulat licitatia pentru viaduct Gilau era clar ca 2017 e noul termen... asta e... Putea fi 2016 daca aveam constructor acum pt viaduct.

Ionut

Am modificat termenul in semnatura.

Europiu

@marinul: super-faine pozele, complimente prietenului tau. Banuiesc ca s-a repezit dintr-o parte in alta a avionului.

@lipsa-de-urgenta: mie mi se pare o imensa porcarie. Rusine responsabililor, ca sa nu spun mai mult si sa ma trezesc cu un ban!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

marinul

pozele s-au facut de pe acelasi scaun in timpul manevrelor de aterizare, pe cursa Londra-Cluj-Napoca

horatiu.cosma

@TibiV, e vreme buna in zona Clujului, dar dupa cateva zile de ploaie sustinuta, nu prea se poate intra pe santiere. Am facut eu o incercare, dar m-am intors rapid, eram in mare pericol de a ramane acolo :).

Gilau-Nadasel, capatul dinspre Nadasel, limita lucrarilor facute de UMB pe breteaua ce se indreapta inspre DN 1 F, cu fata spre Gilau.\




Invers.


In fata mea o sa fie candva supratraversarea A3.



Capatul lotului.

Privire in directia opusa.

Mda, cam atat...