News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 32 Guests are viewing this topic.

Ciprianul

Depinde când le-a văzut.  Anul trecut s-au construit la Oradea pasajele peste DN 79 și la ieșirea spre Arad. Poate acelea erau grinzile.

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

alecu26

Acolo sunt cam toate grinzile produse. O mai fi nevoie de ceva de 21 de metri....dar imposibil sa se fi apucat ei acolo. Alt proiect...poate centurile din zona Oradea.
Drumurile noastre POATE;

cristi767

#9407
Quote from: Ciprianul on April 22, 2016, 10:51:49 PM
Depinde când le-a văzut.  Anul trecut s-au construit la Oradea pasajele peste DN 79 și la ieșirea spre Arad. Poate acelea erau grinzile.

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

Nuuu. Nu e vorba de alea, mai ales că o bună parte din respectivele veneau de la Deva via DN79 (știu că s-a și răsturnat una cu ele la un momentdat).

E vorba de ultimele 2 săptămâni.

Quote from: alecu26 on April 22, 2016, 10:53:02 PM
Acolo sunt cam toate grinzile produse. O mai fi nevoie de ceva de 21 de metri....dar imposibil sa se fi apucat ei acolo. Alt proiect...poate centurile din zona Oradea.

La Oradea ar fi două pasaje în lucru peste centură în acest moment, dar ambele au grinzile puse încă de anul trecut. Nu știu să mai fie nevoie. Cât despre autostradă, așa știam și eu, că sunt grinzile acolo deja.

Rămâne varianta în care e vorba de un alt proiect. Sau chiar mai departe, în Ungaria?

TibiV

Poate pentru vreun Mall...
Că la alea merge mereu repede, toate etapele "just on time"... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Erau scurte si subtiri. Nu sunt pt autostrada :p. Mergeau doar cu girofar fara insotitor.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ciprianul

#9410
Acele doua pasaje peste centura,unul peste strada Ciheiului și una pt cartierul Grigorescu deja au puse grinzile. Eu ajung sapt viitoare în tara iarăși și o iau așa pe la Suplac înspre Oradea sa văd poate e ceva miscare. Iau cu mine și drona

Da poate pt Mall-ul care se face pe Bulevardul Decebal în Oradea. Se face un nou Mall acolo și ceva centru de afaceri

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

afreddyapp

Acele grinzi,din pacate pt. A3,sunt destinate constructiei magazinului Dedeman..... :(

ciprebbe

Avem progres pe lotul UMB. Joi au primit amplasamentul de la pădure și au început decopertările s-a început și structura de la nod Nadaselu. S-a terminat cu forările la zidul de sprijin si au mutat freza lângă viaduct IV.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

danutzu_1069

Uite si vesti bune de pe ...frontul de vest!. S-a deschis un nou teatru de operatiuni.
Pacat  ca podul de peste Somes este veriga slaba a A3!

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

^ Ce mult au extins zidul de sprijin... si in poza asta inca nu intra tot in cadru. Asteptam si filmarea! :D

clau

Ce fain au parcat camioanele... Pregatiti de poze  :D

ciprebbe

ZERO activitate in poza pentru ca era zi de sarbatoare si la UMB nu se munceste. Nu se stia de filmare :p.
In poza se vede o parte din excavatoarele si camioanele ce vor da luni atacul "la padure".
De joi si pana luni 9 mai e vacanta pe santier.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

clau

Stiu ca aveau liber... Dar imi place ce artistic parcheaza utilajele... La UMB arata fain santierul si fara muncitori  :D

Loko

Cat de mare va fi debleul in zona padurii? Stie cineva?