News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 24 Guests are viewing this topic.

panda_no 5

Edificatoare poze TibiV.
Multumim.

Nelu63


Tavi

Mi-ai luat-o inainte TibiV! Nice job!  :D

laszlo.robert

La ce km se afla usita Gherghitei ?


alexbb

#7925
Multumim TibiV.
Ar fi util acest drum daca s-ar re-face si legatura dintre el si Mizil, sa poti ajunge spre Buzau. Cred ca ar fi o alternativa buna la DN2. Deocamdata vise :).

In alta ordine de idei, am observat ca la iesire pe A3 din DNCB, cam in zona celui de-al doilea giratoriu, inspre Stefanesti se construieste de zor ceva mare. Sunt sigur ca n-are legatura cu A3, dar eram curios ce este. Ma gandesc ca in cativa ani, mai ales dupa ce se finalizeaza intrarea in Bucuresti, vor aparea si pe A3 foarte multe zone comerciale/industriale, cum sunt pe A1 si DN1, si cum au inceput sa apara si pe A2...

LE: m-am mai linistit, astazi au aparut niste stalpi, pare a fi un simplu depozit, si nici mare nu e.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova


NGC


ciprebbe

^ Ping-Pong...Ping-Pong.
Raman la ideea expusa acum cateva saptamani (reziliere). Nici eu nu as da drumul la avans daca vezi astfel de discutii in interior( dupa cazul Impreg.).
Veci nu ar face asa ceva spaniolii sau italienii la ei in tara.....doar la noi isi permit.  Ajunge cu astfel de practici.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bridge

Quote from: bridge on November 05, 2015, 10:23:06 PM
Se impute treaba pe Suplacu de Barcau-Bors,...drumul spre reziliere este larg deschis...

TibiV

Probabil se va rezilia, dar in mod sigur nu se vor grabi cu rezilierea, pentru ca imediat dupa aceea vor primi solicitari sa reliciteze cat mai repede...
Si ei nu mai au bani pentru absolut nici o investitie - bugetul pe 2016 lasat de fostul guvern se pare ca a fost umflat cu multe miliarde de lei la venituri ca sa iasa deficitul sub 3%
Dar miliardele ale nu se vor volecta niciodata, asa ca pana si cresterea salariala de 10% a devenit nesigura, desi la investirea din Parlament spuneau ca vor aplica toate cresterile salariale aprobate...

Quote from: Dacian Ciolos in prima sedinta de guvern
aș vrea să subliniez în primul rând legătura dintre unele măsuri bugetare care vor fi introduse în proiectul de buget privind salariile, în măsura care acest lucru va fi posibil, și reforma administrativă

Asa ca bani pentru infrastructura.... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

Din păcate nu prea sunt persoane cu sânge in instalație in CNADNR......sa le dea o scrisoare de conformare si daca nu o fac intr-un termen rezonabil,sa spunem 30 de zile calendaristice , atunci PA....

ce naiba îmbracă-te,dezbraca-te......
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Ofof, ce-i cu atata negativism? Dispar cateva zile si cand ma intorc aud doar de probleme la vama, contracte ce se vor rezilia, fonduri taiate de la Transporturi, autostrada inchisa si abandonata. Stiu eu remediul ideal pentru asta(si probabil @rocklee pe A1) :).

paulmare

Pentru ciotul de la Petricani pana la km 0 - a trecut o luna si nu a aparut nimic pe site la curtea de apel - inseamna ca Serenissima a renuntat dupa contestatia la CNSC si habemus constructor ?