News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

8 Members and 25 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia

Splendid, mai ales că se vede decopertat până în Bucureşti. Mulţumesc mult, udar!

Ionut

Hm, nu inteleg cum se conecteaza A3 la Fabrica de Glucoza. Are cineva un PUZ din zona? Sunt f curios, au fost f multe variante de-a lungul timpului. Stie cineva cum va fi? :cheers:

Sfantu

as sugera un PM lui Baiazid pe SSC  :p
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

Ionut

Confirmarea confirmarii. Titlul e idiot, nu-l bagati in seama.

QuoteAutostrada A3, deschisă pe 30 iunie fără lumină şi parcări

Deschiderea autostrăzii A3, Bucureşti-Ploieşti, va putea avea loc, la mustaţă, la 30 iunie. Şoferii nu vor beneficia de servicii elementare, precum parcări, alimentare cu carburanţi, iluminat şi semnalizări luminoase pe autostradă.

sursa: Romania Libera

MRS

Vineri seara pe Popasului, destula agitatie:


+ azi-noapte se lucra la supratraversarea A3/CB  :o, progres imens si vizibil, no pics din cauza de noapte :)


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

Urşii şi lupii ,,sabotează" autostrada Comarnic-Braşov.

Articolul e facut la misto observ. N-am inteles cum au oprit lucrul lupii si ursii daca nici macar consultantul nu este selectat. In fine, un articol asa de weekend, desi nu mai este weekend.

Pe 5 mai s-a lansat licitatia pentru selectarea CONSULTANTULUI. Stie cineva cand se deschid ofertele?

Sfantu

sa inteleg ca exista interes pt comarnic brasov ??? sau consultantu e licitita acum ca sa si dea cu parerea si in 5 ani cand se vor apuca cu adevarat sa angajeze alt consultant (alti bani alta distractie?)  O:-)
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

Ionut

Teoretic este interes real... consultantul ar trebui sa faca/refaca/actualizeze studiul de fezabilitate si va trebui sa faca documentatia pentru atribuirea contractului de concesiune... pe langa alte chestiuni. Astea doua ar fi principalele: SF-ul si documentatia de atribuire pentru concesiune. Deci treaba e serioasa... acum cu noul guvern insa... eu mai stiu... :ohno:

Sfantu

ca e doar un BS ca sa mai dea niste bani la consultant sau
chiar vor sa construiasca ceva mi se pare o tampenie

ori e o hotie
ori e o prostie in conditiile in care nu cred ca ne permitem noi din banii de la buget sa facem o trecere a muntilor (vorba aia nici pe VO nu am reusti inca)

asa ca sunt foarte sceptic
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

Ionut

Si eu sunt sceptic, insa nu pentru ca nu ar fi bani la buget, nu se pune asa problema. E vorba de CONCESIUNE aici, de PPP. De acord ca trebuie niste bani (destul de seriosi), insa nu e ceva de speriat. Eu sunt sceptic in ceea ce priveste procesul de concesiune in sine, nu e prima data cand se incearca si mi se pare ca acest guvern este mult mai slab decat anterioarele in ceea ce priveste MT.

Sfantu

haha PPP :)) good joke :)
nu cred ca se va realiza vreodata  O:-)
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

Ionut

Oficialii MTI nu ştiu dacă de sâmbătă se va putea circula pe autostrada Bucureşti-Ploieşti :lol:

"Se lucrează, cred, într-un ritm mai susţinut decât s-a lucrat vreodată. Ştiu că există voci care spun că nu se va preda pe 30 iunie. Sigur că sunt nişte păreri. Unii spun că se va preda, alţii că nu se va preda. Realitatea este în teren şi se lucrează foarte intens", a declarat, miercuri, secretarul general adjunct al ministerului, Horaţiu Buzatu, răspunzând unei întrebări.

isotech_ro

#642
 :lol: :lol: :lol: dupa 3 luni de guvernare in care nu au aflat inca ca sunt la guvernare ... de fapt cei de la MT nici nu stiu pe ce lume se afla

http://economie.hotnews.ro/stiri-companii-12633458-victor-ponta-trimis-ministrul-transporturilor-autostrazi.htm

LE din punctul de vedere al A3 Bucuresti - Ploiesti mai bine l-ar intreba pe Baiazid de pe SSC sau pe nenea_hartia de aici pentru A1

delacroix

Nu sunt 3 luni, nici macar doua. In schimb concluzia e valabila (va fi si peste 5-6 luni).

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog