News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 30 Guests are viewing this topic.

davyl

Superba randarea terenului! Multumim gyn!

Excelenta vestea cu lotul 2, MNU! In sfarsit!!!! Multumim!

ciprebbe

Quote from: NGC20 on August 27, 2014, 02:49:15 PM
Ieri au fost eliberate citeva autorizatii de construire:

"Sector 1 km 0+000 - km 4+650 si sector 2 km 5+550- km 7+900 din tronson km 0+000 - km 7+900 din cadrul obiectivului de investitie Autostrada Transilvania, Sector 3A, Cluj - Vest (Gilau) - Mihailesti, km 0+000- km 25+500 tronsonul 3A1 km 0+000 - km 8+700"

Deci si UMB are autorizatie mai putin pe zona impadurita(4+650 - 5+550).
Avem sanse sa vedem lucrari si inspre Zalau pe viitor.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MNU

Nu e de la mine vestea... e de pe thread-ul A1.

Eurocopter

Si pe ultimii 800m de ce nu s-a primit autorizatia? Banuiesc ca fix acolo e nodul de la Nadaselu.

reed

Podul inceput de Bechtel va fi finalizat tot de UMB sau se va face alta licitatie?

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mihaionescu

Si nu au inceput licitatia? O sa avem alta autostrada gata si pe care nu o putem folosi.

MNU

Cred ca e o tactica pentru a permite trecerea perioadei de garantie fara prea mult trafic si probleme. :lol:

florin74

Quote from: Eurocopter on August 27, 2014, 05:58:40 PM
Si pe ultimii 800m de ce nu s-a primit autorizatia? Banuiesc ca fix acolo e nodul de la Nadaselu.

Poate mai fac ceva optimizari si inca nu au cazut la pace cu CNADNR.

stangabriel

Gen A3 cu Centura Ploiesti,de la trompeta la sens giratoriu....

ciprebbe

Quote from: florin74 on August 27, 2014, 10:36:02 PM
Quote from: Eurocopter on August 27, 2014, 05:58:40 PM
Si pe ultimii 800m de ce nu s-a primit autorizatia? Banuiesc ca fix acolo e nodul de la Nadaselu.

Poate mai fac ceva optimizari si inca nu au cazut la pace cu CNADNR.

Descoperiri arheologice din pacate acolo :( cel putin inca 1 luna se va intarzia acolo.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tone_iulian

Anul asta de la Popasului spre Bucuresti nu se va lucra se va face licitatie  la sfarsitul anului sau in primavara si va demara  lucrarile in vara 2015 si daca o vor termina la sfarsitul lui 2016. Mai avem de asteptat cel putin 2 ani  pt 3 km de autostrada de interes national si care face parte din marile proiecte  trist dar asta e adevarul .

cutter

@tone_iulian Presupun că informațiile le ai de la constructorul actual/de pe șantier?

Confirmă ce spuneam și eu acum cîteva zile cînd am luat minusuri pentru că am îndrăznit să menționez numele Șova și Ponta.

Dacă vouă vi se pare în vreun fel normal să dureze 6,5km de autostradă (CB-Petricani) + un nod foarte important (Moara Vlăsiei) patru ani și jumătate (vara 2012->sfîrșit 2016) pentru a fi finalizați...

ps Aștept noi minusuri.

cezar-mario2012

 Eu stau in Doamna Ghica si autostrada terminată până în Petricani-Gherghitei la infrastructura rutiera actuală mai mult încurcă decât ajuta. Din punctul meu de vedere a fost proiectata prost descarcarea si autostrada în intreg. Dacă pleca cu ea din DN 1 dupa Otopeni ar fi avut si trafic si descărcare decentă.

ghrt

Dacă construiesc A0 Nord între DN1 şi A3 va fi mai mult decât OK. Problema e că nu sunt în stare să dea banii pe asfalt, mai ales în campanie electorală.
Cont (aproape) inactiv.