Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 13 Guests are viewing this topic.

ijwtsh

VIDEO Autostrada Transilvania: Erbașu a predat Proiectul Tehnic pentru lotul Suplacu de Barcău – Chiribiș (26 km)

Quote,,Este predat proiectul tehnic, este perioada de verificare a lui, se vor face probabil completările de rigoare. Noi suntem practic pregătiți să începem în fiecare zi, nu am așteptat întâi să se aprobe proiectul", a declarat fondatorul companiei, Cristian Erbașu, în cadrului podcastului ,,Drumuri cu Prioritate", realizat de Ovidiu Barbier.

A fost postat podcastul si mai sus, dar nu a fost mentionata aceasta parte importanta. :)

hefaistos

Vorbitul nu doare și nici nu costa.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

Radu_A

Erbasu o sa faca orice sa termine la timp bucata aia...chiar si daca o sa piarda bani tinand cont ca inca sunt niste necunoscute pe lotul ala... UMB/Ozaltin o sa isi faca treaba, sa inceapa odata si lotul de langa a lui nea Beni, sa se declare castigatorul pe Meses si altfel ne uitam la A3

hefaistos

Vad ca au aparut fanii Erbasu. O:-)
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

StefanCelMare

#35479
Glumind un pic, poate ia UMB tunelul Meseș.
Să vezi cu ce alți ochi ne uităm la A3. 😅
Dar parcă Makyol era dată pe cai mari la lotul cu tunelul.
Ca să râdem mai departe, dacă nu ne place UMB întins mai mult decât poate duce, parcă văd că vom avea Makyol întins mai mult decât poate duce.
A3 Cluj-Oradea găsește cumva căi să continue în stilul brevetat de peste două decenii.
Licitații lălăite, probleme in instanțe, întârzieri și pe loturile unde merge, sincope in loturi care riscă să le facă muzeu. Copyright ar trebui la A3.

Cristian 74

Pe loturile UMB...
De la Zimbor la Poarta mișcarea e anemică. Câteva utilaje la nodul de la Zimbor, câteva la deal. Apoi mișcare e la prima structură, se armează. Ultima structură e suprabetonată complet. Din ce pricep eu, echipa asta de "armatori" se va ocupa de viaductele rămase. Mai sunt 3 mari, iar echipa asta poate să le facă anul ăsta, cred. La structurile metalice de la Zimbor spre Topa au prins viteză. La km 7 sunt toate grinzile sus, la Sâncrai mai au 2,5 deschideri, în pădure la km 1 (zona aia adâncă din pădure) au început în sfârșit să asambleze structurile metalice. La Topa era un domn de la Agisfor care fora/testa terenul/lua probe pentru Ozaltin cu o foreză din aia mică.

Cristian 74


ijwtsh

#35482
@Cristian 74 multumim de filmare si de update! Cand spui ca pot faca viaductele anul asta, te referi ca pe toate loturile la care lucreaza viaductele sa fie turnat betonul? Inclusiv si la cel care inca n-are grinzi sus? Presupun ca acela nu intra in calcul.

Cristian 74

Eu mă refer la lotul Zimbor-Poarta. Spre Nădășelu nu au cum, din moment ce la km 1 nici nu au structurile metalice asamblate. Și nu văd nici oameni care să se ocupe de predale, deși la km 7 par că se pregătesc.

Voicu

Quote from: TudorP24 on September 05, 2024, 04:53:11 PMNu stiu unde anume dar UMB are mari probleme cu zidurile de sprijin! O iau la vale cu tot cu deal si inclinometrele deja nu se mai pot citi!

Poate cineva din zone să confirme?

GIV

era util daca @TudorP24 preciza si sursa informatiilor..

TibiV

Era util si daca preciza si zona exacta a fenomenului...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adriann

#35487
Fara surse si din auzite prin zona unde se invart banii, Makyol pare favorit la Meses.

GIV

@TibiV nici nu s-au asezat bine bitii(sau bytes) pe pagina forumului ca a mai aparut un zvon (la sigur :lol:  :lol:)

si eu m-am intalnit cu un urs orasean pe la brasov si mi-a spus cine o sa castige, dar nu e sigur :lol:

Ionut

Până la un punct e distractiv să ascultăm ce se spune la Radio Erevan. :) Singura problemă e că mai citește câte-un jurnalist pe-aici.